Dövizdeki artışa ve ekonomik krize ilişkin dokuz8HABER'e değerlendirmelerde bulunan CHP'li Ali Öztunç, "Türk lirasının değeri çok düştü. Yurt dışından gelip, çantalarını doldurup gidiyorlar. Ülkeyi adeta milyoncu dükkanına çevirdiler" dedi.

Haber: Gizem Görür Serçe

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, döviz kurlarındaki artış ile ekonomik krize ilişkin dokuz8HABER’e değerlendirdi.

Gözden kaçırmayın

Dedeoğulları ailesini katleden Altun: Polislerin çoğu hak bile veriyordu Dedeoğulları ailesini katleden Altun: Polislerin çoğu hak bile veriyordu

"ÜLKEYİ MİLYONCU DÜKKANINA ÇEVİRDİLER"

Türk lirasındaki değer kaybına dikkat çeken Öztunç, şunları kaydetti:

"Türk lirasının değeri çok düştü. Yurt dışından gelip, çantalarını doldurup gidiyorlar. Ülkeyi adeta milyoncu dükkanına çevirdiler. Bunun sorumlusu AK Parti hükümetidir. Türkiye'yi maalesef 20 yılda bu hale getirdiler."

"ZAM ŞAMPİYONU BİR İKTİDAR"

Döviz kurlarındaki artışın ardından peş peşe gelen zamların üreticiyi de tüketiciyi de mağdur ettiğini vurgulayan Ali Öztunç, şöyle konuştu:

"Çiftçi zaten perişan durumda. Bitmiş durumda çiftçi. Üre gübre Haziran ayında 4 bin TL idi, şimdi 14- 15 bin TL tonu. Nasıl ekecek, nasıl biçecek bu insanlar. Çiftçiye 'Ekmeyin, biçmeyin. Dışarıdan ithal edin' diyorlar. İthalatçıları daha çok seviyorlar.

Her şeye zam üstüne zam geliyor. Bu iktidar en çok zam yapan, zam şampiyonu bir iktidardır. Bu yapan da Recep Tayyip Erdoğan."