Genel seçime yönelik geri sayım sürerken, CHP kurmayları seçim güvenliğine ilişkin çalışmalarını hızlandırdı. CHP Genel Merkezi’nde 81 il başkanının katılımıyla seçim ve sandık güvenliği toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel başkanlık etti.

Habertürk’ün aktardığı bilgiye göre, toplantıda seçim ve sandık güvenliği konusu ele alınırken, örgütlerin hazırlıkları da değerlendirildi. CHP’li Erkek, seçim güvenliğinin hukuki boyutuyla ilgili bilgi verdi. Özellikle her okulda bir en az bir avukatın görevlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Yerel gündem: Kentler seçime hazır mı? İttifaklar ve vekil dağılımı nasıl olacak? Yerel gündem: Kentler seçime hazır mı? İttifaklar ve vekil dağılımı nasıl olacak?

Habere göre, toplantıda, Altılı Masa ile seçim güvenliği için yapılan işbirliği de gündeme geldi. 81 ilde sandıkların güvenliği için işbirliği yapılacağı belirtildi.