Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, Cemal Metin Avcı tarafından katledilen Pınar Gültekin'in ailesini arayan bir CHP Muğla milletvekilinin davadan vazgeçilmesini istediğini yazdı. CHP'nin Muğla milletvekilleri ise ortak açıklama yapılacağını söyledi. Özgür Özel de Gültekin ile ilgili iddialara yanıt verdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cemal Metin Avcı isimli erkek tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin'in davadan vazgeçmesi için bir CHP Muğla milletvekili tarafından aradığı iddialarına ilişkin konuştu. Özel, "Böyle bir şey varsa parti olarak buna göz yummayız" dedi.

"MİLLETVEKİLLERİ AİLEYİ HİÇ TANIMADIKLARINI SÖYLEDİ"

İddiaları yazan Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge'ye konuşan CHP'li Özel, "Fatih Bey, sabah erkenden yazınızı okuduk ve Sayın Genel Başkanımıza sunduk. Kendisi bu olayın bütün detaylarıyla araştırılmasını istedi. Tabii bizim için böyle bir şey kabul edilemez. Bu nedenle 4 Muğla milletvekillerimizle bir videokonferans yaptık. 3’ü aileyi hiç tanımadıklarını söyledi. Birisi ise Pınar’ın babasına telefon açtığını ve taziye maksadıyla olduğunu ama böyle bir konuşma yapmadığını söyledi" ifadelerini kullandı.

"AİLEYLE VE AVUKATLARIYLA KONUŞACAĞIZ"

Çekirge, "Ben olayı duyduğumda mağdure ailesinin vekili avukat Dr. Rezan Epözdemir’e sordum, kendisi doğruladı" sözlerine Özel'in “Genel Başkanımızdan da aldığımız talimat gereği hem Rezan Bey’le hem de Pınar’ın babasıyla konuşacağız. Sonuçta çıkan gerçeğe göre gereği neyse yapacağız. Elbette böyle bir şey varsa parti olarak buna göz yummayız” yanıtını verdiğini yazdı.

MİLLETVEKİLLERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

Sosyal medyada tepkilere neden olan bu iddialar üzerine CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Burak Erbay, Suat Özcan ve Mürsel Alban iddiaların doğru olmadığını belirterek, ortak açıklama yapılacaklarını duyurdu.