Ceyhan Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında sanatçı Haluk Levent’le Ceyhanlıları buluşturdu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve binlerce Ceyhanlı’nın katıldığı Cumhuriyet Bayramı konserinde konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, bereketli Adana topraklarının yetiştirdiği, kültür-sanat dünyasına sunmuş olduğu eserlerin yanında tüm dünyaya iyilik timsali olduğunu kanıtlayan Haluk Levent’i, Ceyhan’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Başkan Erdem, “Kadim Ceyhan ilçemizde Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte yaşamaktan duyduğumuz gururla ülkemizin kurucusu Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında yarınlara güvenle bakabilmenin kıvancını yaşıyoruz” dedi. 

Safranbolu Belediye Başkanı Köse yurttaşla egzersiz yaptı Safranbolu Belediye Başkanı Köse yurttaşla egzersiz yaptı

Konsere katılan binlerce Ceyhanlı’ya teşekkür eden Başkan Erdem, “Bugün bizim günümüz. Bugün Cumhuriyet’in çocuklarının ülkesine, sanatçısına, başkanına daha çok sahip çıkma günü. İyi ki varsınız” diye konuştu.

BAŞKAN KARALAR: "CUMHURİYET GENÇLERE EMANET"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise “Cumhuriyet fazilettir, Cumhuriyet halkın her kesiminin yanındadır. Cumhuriyet Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi kimsesizlerin kimsesidir ve ilelebet payidar kalacaktır. Çanakkale’nin kahramanı, Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin önderi ve kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’e minnet borcumuzu asla unutmamalıyız. Cumhuriyet çok problem çözdü. 2. yüzyıla girdiğimiz şu dönemde kalan problemler çözülecek. Buna inanıp hep birlikte Cumhuriyeti koruyacağız. Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti gençlere emanet etti. Gençler Cumhuriyete sahip çıkmaktan asla vazgeçmeyecek. Hep birlikte Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacağız” dedi.

CEYHANSPOR FORMASI HEDİYE ETTİ

Ceyhanlılar, Haluk Levent’in 10. Yıl Marşı’nı söylediği anlara coşkuyla eşlik etti.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Haluk Levent’e konser sonunda çiçek, Ceyhanspor forması ve Ceyhan Belediyesi Kadın Eli Birimi’nin  ürünlerden oluşan hediye sepetini armağan etti.