Çavuşoğlu, 'Türkiye'deki iltica merkezi' iddialarını reddetti

Afganistan'da bugüne kadar 1404 kişiyi tahliye ettiklerini belirten Bakan Çavuşoğlu, bunlardan 1061'inin Türk vatandaşı diğerlerinin farklı ülkelerin vatandaşları olduğunu bildirdi.

SİYASET 24.08.2021 - 12:58 24.08.2021 - 13:02

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Uruguay Dışişleri Bakanı Francisco Bustillo ile ortak basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çavuşoğlu, "Türkiye'deki iltica merkezi" iddialarına yanıt verdi. Çavuşoğlu, "Muhalefet bu yalan haber nedeniyle bakanlığımıza saldırdı ve İngiliz yönetimini hedef aldı. Türkiye'de muhalefet bu duruma düşmemeli" dedi.

Çavuşoğlu, şöyle devam etti: "Muhalefet bu yalan haber nedeniyle bakanlığımıza saldırdı ve İngiliz yönetimini hedef aldı. Türkiye'de muhalefet bu duruma düşmemeli. Haberin doğru olup olmadığını muhalefet teyit edebilirdi. BBC hatasını anladı tweetini sildi. Fakat o BBC'nin tweetini alıntılayan genel başkanların tweeti duruyor."

AFGANİSTAN AÇIKLAMASI

Çavuşoğlu, bugüne kadar Afganistan'dan 1404 kişiyi tahliye ettiklerini ve bunlardan 1061'inin Türk vatandaşı diğerlerinin farklı ülkelerin vatandaşları olduğunu açıkladı.

Çavuşoğlu, "Şu anda 200 civarında dönmek isteyen vatandaşımız var" dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST