CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Çatalca İlçe Başkanı Mehmet Çoban ile birlikte Muhtarlar Derneği, İki Yaka Mübadilleri Derneği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çatalca temsilcileri, Karadenizliler Derneği yöneticileriyle bir araya geldi. Altay, daha sonra Çatalca sokaklarında, pazarında, esnafın ve vatandaşların dertlerini dinledi.

"MAL ALMAYA PARA YETİŞMİYOR, PARA KAZANAMIYORUZ"

Altay’ın pazar yerinde sohbet ettiği peynir satan bir esnaf, "Mal almaya para yetişmiyor, yani para kazanamıyoruz. Her hafta peynire, zeytine zam geliyor. Görünürde iyi gibi görünüyor ama para kazanamıyoruz. Vatandaşa hizmet etmek için buradayız başka türlü hiçbir kazancımız yok" dedi.

Engin Altay, başka bir esnafa "Bir ayarsızlık var. İnşallah 5 ay sonra halledeceğiz" karşılığını verdi.

"PAZARCI: AİLEME PARA GÖNDEREMİYORUM"

Döviz kurları Döviz kurları

Yine pazar yerinde kestane tezgâhı olan bir esnaf ise para kazanamamaktan dert yanarken Suriyelilerden şikayetçi oldu. Esnaf, "Biz böyle bir şey görmedik. Adamlar 9-10 milyon maaş alıyor ama bizim yaptığımız kölelik. Ben buna anlam veremiyorum. Zoruma gidiyor. Ben aileme para gönderemiyorum" dedi.

Altay ise "Tayyip Bey 'Bunlar burada kalacak', Bay Kemal ise '2 yılda bunları göndereceğiz' diyor. Bunların sebebi Bay Kemal mi? Tayyip bey" diye konuştu. Altay, 5 ay sonra sandık kurulacağı belirterek, “Sandığa oy atacaksın” dedi.

Başka bir esnafa gidip kapısından selam veren Altay, "Fiyatlar nasıl" diye sordu.

Esnafın karşılığı ise "Altın fiyatı" oldu.

"5 AY SONRA ENGELLİLERİN HAK ETTİĞİ BÜTÜN İMKANLARI ONLARA BİZ SAĞLAYACAĞIZ" 

Pazar yerinde engelli bir vatandaşla sohbet eden Altay, "Şimdi pazartesi bütçe başlıyor. Engellileri bol bol konuşacağız ama konuşmakla olmuyor. İnşallah 5 ay sonra engellilerin hak ettiği bütün imkanları onlara biz sağlayacağız" dedi.