Çarşı Grubu ile Gezi Parkı davaları birleştirildi

Üst mahkemelerin bozma kararının ardından Gezi Parkı ile Çarşı Grubu davaları birleştirildi. Birleştirmeye muvafakat kararı heyet değişikliğinin ardından geldi.

GÜNDEM 30.07.2021 - 11:00 30.07.2021 - 11:11

Beraatle biten Gezi Davası ve Çarşı Grubu ile ilgili davalar birleştirildi. Gezi Parkı Davası beraatla bitmesine rağmen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi tarafından verilen bozma kararında Gezi Parkı ile Çarşı davaları arasındaki bağlantıya dikkat çekilmişti. Beraatle sonuçlanan Çarşı Grubu Davası'ndaki karar ise Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından bozulmuş ve iki yargılamanın birleştirilmesi talep edilmişti.

HEYET DEĞİŞTİ, MUVAFAKAT VERİLDİ

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, üst mahkemelerin bu kararlarının ardından Gezi Parkı Davası'nı yeniden görmeye başlayan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi 15 Haziran'da toplandı. Çarşı Davası'na bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne “Davanın mahkemeniz dosyasında birleştirilmesi muvafakat edilip edilmeyeceği” soruldu ve 6 Ağustos'a kadar yanıt istendi. Mahkeme Başkanı Mahmut Başbuğ, bu arada İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığına getirildi ve yeni heyet 28 Temmuz'da dosyanın birleştirilmesine muvafakat verdi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@