TÜPRAG, Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından ödüllendirildi TÜPRAG, Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından ödüllendirildi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in Türkiye'nin durağan olan notunu negatife çevirmesine "Üst aklı bulmakta zorlananlar için işte size bir suçüstü hali daha" sözleriyle tepki gösterdi.

Türkiye'nin kredi notunu negative çeviren Fitch'e tepki gösteren AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Üst aklı bulmakta zorlananlar için işte size bir suçüstü hali daha" dedi.

"BIDEN'IN AÇIKLAMASINDAN AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ"

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli, Türkiye'nin kredi notunu negative çeviren Fitch'e tepki gösterdi. Canikli, "Üst aklı bulmakta zorlananlar için işte size bir suçüstü hali daha. Fitch’in bu açıklamasını, Joe Biden’ın, Erdoğan’ı devirmek için Türkiye’deki muhalefete destek verdikleri açıklamasından ayrı düşünmek mümkün değildir" dedi. Canikli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğal gaz müjdesinin ardından kredi derecelendirme kurumu Fitch Ratings'in Türkiye’nin kredi not görünümünü negatife çevirmesine tepki gösterdi.

"REZERVİ BULUNCA NEGATİFE DÖNDÜ"

Twitter'dan açıklama yapan Canikli, "320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfinin cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasından hemen sonra Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi not görünümünü durağandan negatife indirdiğini açıklıyor. Neden şimdi yapıyor bu açıklamayı? Nedeni çok basit: Doğal gaz rezervi keşfinin açıklanması çok olumlu bir hava oluşturdu. Bu olumlu havanın ekonomiyle ilgili beklentilere de yansıması kaçınılmazdır" ifadelerini kullandı. Canikli'nin açıklaması şu şekilde: "Tam da bu noktada Fitch devreye sokuluyor ve ekonomik beklentilerin iyileşmesinin önünü kesmeye çalışıyor. Fitch’in görünümü negatife çevirmesine gerekçe olarak belirttiği hususlar bugün ortaya çıkmış değil. Aylardan beri konuşuluyor. Üst aklı bulmakta zorlananlar için işte size bir suçüstü hali daha. Fitch’in bu açıklamasını, Joe Biden’ın, Erdoğan’ı devirmek için Türkiye’deki muhalefete destek verdikleri açıklamasından ayrı düşünmek mümkün değildir. Demek ki bunlar, hedeflerine ulaşmak için ekonomimiz üzerinde operasyon yapmaktan vazgeçmemişler. Bugüne kadar sonuç alamadılar. 320 milyar metreküp doğalgaz keşfinden sonra artık yapacakları hiç bir şey kalmadı. Boşuna çırpınıyorlar. Su akar, mecrasını bulur. Olan kadrolu baykuşlara oluyor. Zaten bozuk olan dengeleri, doğalgaz keşfi ile birlikte yerle bir oldu. Ağızlarını bıçak açmıyor. Ayasofya’nın açılışından sonra yataklara düşenlerle birlikte matem ilahileri dinliyorlar."