Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 1 Mayıs dolayısıyla Türk-İş ve Hak-İş’i ziyaret etti. Her iki ziyarette demokrasi vurgusu yaptı, “Özgürlüğün olmadığı ülkelerde...

Erdoğan, Schneider Enerji grevini erteledi Erdoğan, Schneider Enerji grevini erteledi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 1 Mayıs dolayısıyla Türk-İş ve Hak-İş’i ziyaret etti. Her iki ziyarette demokrasi vurgusu yaptı, “Özgürlüğün olmadığı ülkelerde 1 Mayıs kutlanmaz” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Türk-İş Genel Başkanı Atalay işçilerin taleplerini ilettiklerini söylerken, Bakan Vedat Bilgin “demokrasi” vurgusu yaptı. Bilgin, “1 Mayıs, ancak özgürlüğün olduğu yerde kutlanır. Özgürlüğün olmadığı ülkelerde, kapalı toplumlarda, kapalı rejimlerde 1 Mayıs kutlanmaz” diye konuştu.

“1 MAYIS DEMOKRASİ MÜCADELESİDİR”

Bakan Vedat Bilgin, daha sonra Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Aslan'ı ziyaret etti ve 1 Mayıs’ı kutladı. Bilgin burada da 1 Mayıs’ın işçi hareketi açısından çok önemli bir tarih olduğunu belirterek, “1 Mayıs demokrasiyle özdeş bir kavramdır. Çünkü, 1 Mayıs aynı zamanda demokrasi mücadelesidir” dedi.

https://twitter.com/dokuz8haber/status/1388084070538690562?s=20