Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, DİSK’e bağlı Emekli Sen üyesi bir grup emeklinin oluşturduğu Türk Halk Müziği Korosu, konser vermeye hazırlanıyor. Ahmet Akın Kültür Merkezi'nde emekli öğretmen Muzaffer Akdoğan’ın öncülüğünde çalışmalarını sürdüren koro, gelecek aylarda konser verecek.

Burhaniye’de Emekli Sen üyesi bir grup emekli, Türk Halk Müziği Korosu kurdu. Haftanın belli günlerinde Ahmet Akın Kültür Merkezi'nde bir araya gelen emekliler, Muzaffer Akdoğan öncülüğünde çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalara 3-4 aydır devam ettiklerini anlatan emekli bankacı Ali İhsan Ülperen, “Biz, DİSK Emekli Sen Türk Halk Müziği gurubu olarak çalışmalara başladık. Koroda aşağı yukarı 25 kişi var. 3-4 aydır çalışmalara devam ediyoruz. İnşallah güzel bir konser vermek istiyoruz. Repertuarımız hazır. Yakın zamanda konser vereceğiz, herkesi konserimize bekliyoruz” dedi.

Koro şefi emekli öğretmen Muzaffer Akdoğan da “Ben emekli öğretmenim. Koronun şefliğini yapıyorum. Bizi izleyecek insanları neşelendirmek istiyoruz” diye konuştu.

Burhaniye’de ‘100. Yıl Cumhuriyet Voleybol Turnuvası’nın açılışı yapıldı Burhaniye’de ‘100. Yıl Cumhuriyet Voleybol Turnuvası’nın açılışı yapıldı

Emekli öğretmen Nazmi Özenç ise “Türk Halk Müziği çalışmalarına 4-5 aydır ben de devam ediyorum. Konser düzenleyeceğiz. Bizim için güzel bir eğlence oluyor. İnşallah çok güzel olacak” dedi.