Avukat Jorge Valda Anez'in adli durumundan etkilendiğini belirtirken, İçişleri Bakanı Eduardo del Castillo "Bir kolunda küçük çizikler dışında endişelenecek bir şey yok" açıklamasında bulundu.

Bolivya'da eski geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez'in, 13 Mart tarihinden bu yana tutuklu bulunduğu hapishanede intihar girişiminde bulunduğu aktarıldı.

AVUKAT: "MÜVEKKİLİM ADLİ DURUMUNDAN ETKİLENDİ"

AA'nın aktardığına göre, avukat Jorge Valda, açıklamasında, müvekkilinin adli durumundan etkilendiğini belirterek, "Bugün eski Devlet Başkanı Jeanine Anez hayatına son vermeye çalıştı. Tanrı'ya şükür başarısız oldu" ifadelerini kullandı.

İÇİŞLERİ BAKANI: "SAĞLIK DURUMU STABİL"

İçişleri Bakanı Eduardo del Castillo ise düzenlediği basın toplantısında, Anez'in sağlık durumunun stabil olduğunu anlatarak, "Bir kolunda küçük çizikler dışında endişelenecek bir şey yok" açıklamasında bulundu.

Gözden kaçırmayın

Ukrayna: Rus ordusu 29 bin 50 askerini kaybetti Ukrayna: Rus ordusu 29 bin 50 askerini kaybetti

DARBE DAVASINDA YARGILANDI

Bolivya'da eski Devlet Başkanı Evo Morales'in Kasım 2019'da istifa ettiği sürece ilişkin yürütülen soruşturmada, gözaltına alınan eski geçici Devlet Başkanı Anez ile eski Enerji Bakanı Rodrigo Guzman ve eski Adalet Bakanı Alvaro Coimbra hakkında önleyici tutuklama kararı verilmişti.

Ülkede "darbe davası" olarak bilinen soruşturma kapsamında, La Paz Eyalet Mahkemesi İkinci Ceza Dairesi, 13 Mart'ta gözaltına alınan Anez, eski Enerji Bakanı Rodrigo Guzman ve eski Adalet Bakanı Alvaro Coimbra hakkında verilen 4 aylık önleyici tutuklama kararının süresini 21 Mart'ta 6 aya çıkarmıştı.