Muğla Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum’da afetten etkilenen tüm vatandaşlarımızı ağırlamaya hazırız. Onların sadece barınma değil tüm ihtiyaçlarını burada karşılamak için Bodrum’daki oda ve dernek başkanlarımız ile birlikte hareket ediyoruz” dedi. 

Başkan Ahmet Aras, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vermek için basın toplantısı düzenledi.

Sabah saatlerinde ilk olarak başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile koordinasyon toplantısı yaptıklarını söyleyen Başkan Aras, “Orada bir kriz yaratmak istemiyoruz. Kontrolsüz bir şekilde bölgeye gidilmemesi gerekiyor. Bu nedenle kaymakamlıkla yapılan istişarelere bağlı olarak AFAD ve Kızılay kontrolünde yardımlar yapılacak” dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, İstanbul Valisi olarak atandı Gaziantep Valisi Davut Gül, İstanbul Valisi olarak atandı

Muğla 911, AKUT, Mahalle Afet Gönüllüleri’nin bölgeye ulaşmaları için destek sağladıklarını da sözlerine ekleyen Aras, “Uzman ekiplerin işlerini zorlaştırmamamız gerekiyor. Bu nedenle konunun uzmanı olmayan vatandaşlarımız, bölgeye ulaşmaya çalışmamalı. Oraya öncelikli olarak uzman kişilerin gitmesi gerekli” diye konuştu.

Kızılay’ın sabah ilk olarak kan bağışı çağrısında bulunduğunu hatırlatan Aras, şöyle konuştu:

“ŞU AN EN ÖNEMLİ HUSUS KAN İHTİYACI”

“Şu an en önemli husus kan ihtiyacı. 7-8 Şubat tarihlerinde 13.00-19.00 saatleri arasında eski otogardaki Kızılay Kan Merkezi’nde kan bağışı yapılabilecek. Kızılay’ın kan stoklarını tamamlayalım.” 

Aras, barınma ile ilgili de otellerle ortak çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“BARINMA İHTİYACINI OTELLERİMİZLE KARŞILAYACAĞIZ”

“Bodrum’da afetten etkilenen tüm vatandaşlarımızı ağırlamaya hazırız. Onların sadece barınma değil tüm ihtiyaçlarını burada karşılamak için Bodrum’daki oda ve dernek başkanlarımız ile birlikte hareket ediyoruz.”