Küresel piyasalardaki düşük iştah, dijital varlıklara da yansıdı. Bitcoin yeniden 20 bin doların altını düştü. Bitcoin'in bir türlü çıkış yakalayamaması, uzmanlara göre düşüş endişelerini daha da artırıyor.

2021 Kasım'da zirveyi gördükten sonra uzun zamandır düşüş eğiliminde olan kripto para piyasasında hala net bir rota çizilmiş değil. Analistlere göre, Bitcoin 18.800 doların altına düşerse, çok daha sert düşüşler yaşanabilir. Yukarı yönlü direnç seviyesi ise 21 bin dolar.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Türkiye'den, hayvan nüfusunun azaldığı Türkiye'ye: Sığır ve manda sayısında azalma Tarım ve hayvancılıkla geçinen Türkiye'den, hayvan nüfusunun azaldığı Türkiye'ye: Sığır ve manda sayısında azalma

2021 Kasım'da 66 bin dolarla zirveyi gören Bitcoin, yılbaşından beri yüzde 57 değer kaybetti. Bitcoin son olarak 18 bin doları gördükten sonra toparlanmaya başlamış ve 21 bin dolara yaklaştıktan sonra bu seviyede kalmıştı.

Uzmanlara göre, Bitcoin'in 19,744 doların altına çekilmesi 17,592 doların yeniden test edilmesini getirebilir. Teknik olarak, 17.592 doların altında, 12.500 ile 13.000 dolardan önce de destek bulunmuyor. Bu da, Bitcoin'in 20 bin doların üzerinde herhangi bir ivme elde edememesi nedeniyle yatırımcıların önümüzdeki haftalarda daha fazla düşüş gelmesinden korkmalarına neden oluyor.