"Bilim Kurulu tam karantina istedi, Erdoğan kabul etmedi"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Covid-19 nedeniyle Bilim Kurulu'nun tam karantina isteğini, ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın reddettiğini söyledi.Gazeteci Cüneyt Özdemir'e konuşan İYİ P...

GÜNDEM 10.04.2020 - 11:02 10.04.2020 - 11:02

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Covid-19 nedeniyle Bilim Kurulu'nun tam karantina isteğini, ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın reddettiğini söyledi.

Gazeteci Cüneyt Özdemir'e konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, koronavirüs (Covid-19) salgını hakkında açıklama yaptı. Akşener, bilim insanlarına seslenerek, "Ne önerdiklerini milletle, vatandaşla bizlerle paylaşmak mecburiyetindeler" dedi.

"BİLİM İNSANLARI MİLLETLE HER ŞEYİ PAYLAŞMALI"

"Bilim Kurulu'nun önerileri Erdoğan'a bağlı" diyen Akşener şunları söyledi:"Kurul'un tam karantina istediğini bizler biliyoruz. Bu isteğin yerine getirilmesi gerekirdi. Ama Erdoğan bunu reddetti. Bilim insanlarına buradan çağrım var: Ne önerdiklerini milletle, vatandaşla bizlerle paylaşmak mecburiyetindeler. Eğer dedikleri olmuyorsa da istifa etmek zorundalar. Onlar siyasi bir makam değil, onlar bilim insanı. Çoğu da ona buna mecburiyeti olan insanlar değil. Bu kişilerin eğer dedikleri olmuyorsa gereğini yapmaları lazım. Çünkü Türk bilim dünyası bunun vebalini taşıyamaz."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@