Bilecik Kent Konseyi ve Bilecik Belediyesi iş birliğinde hazırlanan Bilecik’e Değer Katanlar Buluşması'nda birçok değerli isme teşekkür plaketi verildi.

Bilecik Kent Konseyi ve Bilecik Belediyesi iş birliğinde hazırlanan Bilecik’e Değer Katanlar Buluşması'nda birçok değerli isme teşekkür plaketi verildi.

Bilecik Kent Konseyi’nin kuruluşunun 3. yıl dönümü ve Kentlerde Yaşam Günü etkinliği kapsamında düzenlenen buluşmada, geçmiş dönemde ve bu dönemde Bilecik’e hizmette bulunmuş isimlerin hayat hikayeleri okundu, yaptığı çalışmalar anlatıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen programda; “Vali Bey” kitabının yazarı Saygı Öztürk, okuyucularıyla buluşarak kitaplarını imzaladı.

Mahalli sanatçı Kazım Kaya tarafından program sonunda “Bilecik’ten Ezgiler” eserinden türkülerin seslendirildiği  gecede, Bilecik’in ilk Belediye Başkanı Ali Dedeoğlu ile daha sonraki dönemde başkanlık yapan Necati Önen, eski Bilecik Valisi Refik Arslan Öztürk'ün yanı sıra milli atlet Mehmet Terzi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Üniversite'nin Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, eski Belediye Başkanlarından İsmail Atak, çömlek ustası Salim Yaşar, şair ve besteci Salih Korkmaz, eko turizm girişimcisi Bedriye Berber Engin’in hayat hikayeleri okundu.

"AĞABEYİM REFİK ARSLAN ÖZTÜRK’ÜN HİZMET ETTİĞİ ŞEHİRDE OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM"

Ağabeyi Refik Arslan Öztürk’ün vali olarak hizmet ettiği şehirde olduğu için duyduğu memnuniyeti dile getiren Saygı Öztürk, "Gerçekten anlamlı ve güzel bir program oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bilecik’teki program kapsamında Yaşayan Şehir Müzesi ve Şeyh Edebali Türbesi çevresinde ağabeyim tarafından yapılan hizmetleri görme fırsatım oldu. Burada Vali Refik Arslan Öztürk’ün yaptığı çalışmaları sizden tekrar dinledim. Çok mutlu oldum" dedi.

Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen ise Bilecik Belediyesi iş birliğinde anlamlı bir program hazırladıklarını belirterek, "İlimize geçmiş dönemde ve şimdi değer katan, hizmet eden isimleri hatırlamak ve anmak istedik. Anlamlı davetimize katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Antalya Büyükşehir itfaiyesi deprem bölgesine kurtarma ekibi gönderiyor Antalya Büyükşehir itfaiyesi deprem bölgesine kurtarma ekibi gönderiyor

Bilecik’in tarihi ve kültürel değerleri, doğal güzellikleri, yaşam kültürü ve sosyal değerleri hakkında bilgilendirme ve tanıtımların yapıldığı program, fotoğrafların çekilmesiyle son buldu.