Konya Tanıtım Günleri'ne katılan BBP lideri Mustafa Destici'nin AKP'li Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay tarafından isminin anılmamasına tepki gösteren BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, “Her türlü hırsızlığa rağmen devletin yönetimi CHP-HDP bloğunun kontrolüne geçmesin diye; din, devlet, vatan, millet için Cumhur İttifakı’nda yer alıyoruz. Aklınızı başınıza alın AKP’liler” ifadelerini kullandı.

Ankara’daki Konya Tanıtım Günleri'ne katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Mustafa Destici'nin, AKP’li Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay tarafından isminin anılmamasına BBP İl Başkanı Remzi Kaya tepki gösterdi.

Kaya’nın açıklaması şöyle:

2022 yılı ek bütçesi TBMM'de yasalaştı 2022 yılı ek bütçesi TBMM'de yasalaştı

“AK Parti’deki AKP’liler yüzünden 2023 seçimi kaybedilecek. Aklınızı başınıza alın AKP’liler.  Sırf 2016 yılından sonra devletin millileşen dış politikası ve terörle mücadelesi yüzünden her türlü hırsızlığa, liyakatsizliğe, adam kayırmacılığa, yandaş, candaş ihalelerine, eş dost, akraba kayırmacılığına, belediyelerde dönen dolaplara, kötü ekonomi yönetimine ve her şeye rağmen devletin yönetimi CHP-HDP bloğunun kontrolüne geçmesin diye din, devlet, vatan, millet için Cumhur İttifakı bloğunda yer alıyoruz.

Yoksa sizin cemaüzel evvelinizi, yağma ve talan düzeninizi unuttuk sanmayın. Aklınızı başınıza alın, terbiyesizlik yapmayın. Sivas inadınız yüzünden Büyük Birlik Partilileri küstürüp koskoca İstanbul’u kaybettiğinizi unutmayın. Genel Başkanımız Sn. Mustafa Destici Bey’in ağzından çıkacak tek bir cümle ile 2023 seçimlerini kaybedersiniz.

SİZ AKP’lilere rağmen sırf Türk milleti uğruna memleketin yönetimi CHP- HDP bloğunun kontrolüne girmesin diye bu ittifakı devam ettirdiğimizi unutmayın." Cumhur İttifakı ruhuna uygun davranın, zarar vermeyin. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı o programda Türk Milletinin asil evladı Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’nin olduğunu görmeyecek kadar AKP lisin. Biz gerçek samimiyetle Cumhur İttifakı’na bağlıyız. Bağlı olmayan AK Parti postuna bürünmüş AKP’liler var.”