Batman Belediye Eş Başkanları: İşkence bir insanlık suçudur

Batman Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, "Eş Başkanlar olarak insanlığa yönelen tüm baskı, işkence ve her türden şiddeti reddediyoruz" açıklaması yaptı.Batman Beledi...

YEREL GÜNDEM 26.06.2019 - 13:01 16.07.2021 - 22:52 Dokuz8 Haber

Batman Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, "Eş Başkanlar olarak insanlığa yönelen tüm baskı, işkence ve her türden şiddeti reddediyoruz" açıklaması yaptı.

Batman Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, 26 Haziran Dünya İşkence Mağdurlarıyla Dayanışma günü dolayısıyla mesaj yayımladı.21. yüzyılda bile dünyanın birçok yerinde işkence ve kötü muamelenin varlığını halen koruduğuna dikkat çeken Eş Başkanlar, fiziksel veya duygusal anlamda yapılan her tür şiddeti kınadıklarını belirttiler.Eş Başkanlar; “Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 12 Aralık 1997 tarihinde 26 Haziran gününü, işkencenin önlenmesi konusunda duyarlılığı artırmak amacı ile “İşkence Görenlerle Uluslar arası Dayanışma Günü” ilan etmiştir. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 5., Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 3. ve Anayasa’nın 17. Maddeleri de işkenceyi yasaklamıştır. İşkencenin önlenmesi için kişinin yaşam hakkına, bedensel ve zihinsel bütünlüğüne saygı göstermenin ve korumanın temel ilke olarak kabul edilmesini istiyoruz. Eş Başkanlar olarak insanlığa yönelen tüm baskı, işkence ve her türden şiddeti reddediyoruz. Bir insanlık suçu olan işkencenin önlenmesi için tüm insanların onurlarıyla yaşayabilmeleri için işkence mağdurlarının her zaman yanında olacağımızın da bilinmesini istiyoruz” ifadelerinde bulundular.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@