Haber: Atilla Yoğurtçu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (BASKİ), 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde vatandaşların huzurlu bir tatil geçirmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Ekipler, şehrin dört bir yanında oluşan anlık su ve kanalizasyon arızalarına 7/24 müdahale etti.

Hızlı Müdahale ve Kesintisiz Hizmet

BASKİ ekipleri, bayram tatili boyunca meydana gelen içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı arızalarına en kısa sürede müdahale etti. Aynı zamanda mevcut atıksu ve içme suyu arıtma tesislerinin, içme suyu depo ve terfi istasyonlarının mekanik ekipman onarımlarını kesintisiz olarak gerçekleştirdi.

Altıeylül ve Karesi’de Yoğun Çalışma

Altıeylül, Karesi, Bigadiç, Kepsut, Dursunbey, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk ilçelerinde toplam 837 içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı arızası giderildi. Ayrıca, 275 kuka ve vidanjör çalışması yapıldı. Ayvalık, Gömeç, Edremit, Burhaniye, Havran, İvrindi ve Balya ilçelerinde ise toplam 1,709 içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı arızası ile 1,548 kuka ve vidanjör çalışması tamamlandı.

Yangın Bölgelerine Su Takviyesi

Bandırma, Erdek, Gönen, Manyas ve Marmara ilçelerinde toplam 1,049 içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı arızasına müdahale eden BASKİ, aynı zamanda yangın bölgelerine su takviyesi yaptı. Bu bölgelerde 19 kuka ve vidanjör çalışması gerçekleştirildi.

Nöbetçi Mobil Tahsilat Araçları

Karesi, Altıeylül, Edremit ve Bandırma ilçelerinde nöbetçi mobil tahsilat araçları ile vatandaşlara bayram süresince hizmet verildi. Donanımlı acil müdahale araçları ve gerekli makine-ekipman malzemeleri de ambarlarda, stok sahalarında hazır bulunduruldu.

BASKİ ekipleri, 7 gün 24 saat hizmet esasıyla çalışarak 9 günlük bayram sürecinde oluşan anlık arızalara en kısa sürede müdahale etti.