Başkentli gençleri spor faaliyetleriyle buluşturan Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Aile Yaşam Merkezleri ve Gençlik Merkezleri Üyeler Arası Spor Turnuvası” düzenliyor. Satranç, badminton, masa tenisi, judo, karate, boks, yüzme, futbol, voleybol ve taekwondo branşlarında düzenlenecek turnuvada, 14-17 yaş aralığındaki gençler kıyasıya mücadele edecek. Turnuva sonunda gençlere katılım belgesi ve kupa verilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'te sporun geliştirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla çeşitli turnuva, yarışma ve aktivitelere ev sahipliği yapmayı sürdürüyor.

A Milli Futbol Takımı, Letonya maçını Konya'da oynayacak A Milli Futbol Takımı, Letonya maçını Konya'da oynayacak

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Aile Yaşam Merkezleri ve Gençlik Merkezlerine üye gençleri, “Aile Yaşam Merkezleri ve Gençlik Merkezleri Üyeler Arası Spor Turnuvası”nda bir araya getirecek. 14-17 yaş aralığındaki gençlerin yer aldığı takımlar, 3 gün sürecek farklı branşlardaki yarışmalarda kıyasıya bir mücadele sergileyecek.

İLK TURNUVA 5 EYLÜL’DE

Başkentli gençlerin sağlıklı kalabilmesi ve sosyalleşmesini sağlamak amacıyla düzenlenecek olan turnuva, 5 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacak. Eş zamanlı olarak başlayacak turnuvada gençler, satranç, badminton, masa tenisi, judo, karate, boks, yüzme, futbol, voleybol ve taekwondo dalında rekabet edecek.

Büyük bir heyecanla beklenen turnuvada 5 Eylül 2022 tarihinde çeyrek final, 7 Eylül 2022’de yarı final ve 10 Eylül 2022’de ise final müsabakaları gerçekleştirilecek.

Yaklaşık 700 gencin katılacağı spor müsabakasına katılanlara, katılım belgesi ve madalya; dereceye girenlere ise kupa verilecek.