Bakan Yanık'tan Şengör'e tepki: "Gülerek anlatması tacizin ağırlığını hafifletmiyor"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, öğrencisini taciz eden Prof. Dr. Celal Şengör'e "Failin olayı gülerek anlatması da tacizin ağırlığını hafifletmiyor” ifadeleriyle tepki gösterdi.

TOPLUMSAL CİNSİYET 18.09.2021 - 08:56 18.09.2021 - 09:16

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bir öğrencisini taciz ettiğini anlatan İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Şengör'e tepki gösterdi.

"BU ZİHNİYETLE MÜCADELE EDECEĞİZ"

Yanık, Twitter hesabı üzerinden, "Eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım" diyen Prof. Dr. Celal Şengör’e yönelik şu paylaşımda bulundu:

"Kadına yönelik şiddet ve tacizin tek çeşidi yok. Failin olayı gülerek anlatması da tacizin ağırlığını hafifletmiyor. Unvanların arkasına saklanarak meşruiyet sağlama arayışı ise yakışıksız. Öğrenci üzerindeki tahakkümü de ayrıca konuşuruz. Bu zihniyetle mücadeleye devam edeceğiz."

NE OLMUŞTU?

Celal Şengör, bir öğrencisini taciz ettiğini şu ifadelerle anlatmıştı:

"O kadar kızdırdı ki, Saniye'nin eteğini kaldırdım. Kıçına bir tokat attım. Bu dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. 'Bana babam bile bunu yapmadı' dedi. Heh dedim eksik kalmış, şimdi tamamlandı" sözleriyle anlatmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@