Bakan Akar: 15 Temmuz'dan itibaren 93 bin 327 personel aldık

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki cunta yapılanması tarafından 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişiminden bu yana 93 bin 327 personel aldıklarını...

GÜNDEM 27.08.2020 - 11:28 27.08.2020 - 11:28 Dokuz8 Haber

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki cunta yapılanması tarafından 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişiminden bu yana 93 bin 327 personel aldıklarını açıkladı.

Bakan Akar, "Bunların yüzde 70'i operasyonlarda kahramanca görev alan uzman ve sözleşmeli personel" dedi. Akar, "Artık herkesin bilmesi lazım, Türkiye Cumhuriyeti Devleti uluslararası ortamda gerçekten bir özne haline gelmiştir" dedi.Gündeme ilişkin soruları yanıtlayıp, değerlendirmelerde bulunan Akar'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

GÜVENLİK BAKIMINDAN YAYINLANMIŞ BİR NAVTEX

"Oradaki sismik çalışmaları gerektiği kadar sürdüreceğiz. İskenderun bölgesinde Deniz Kuvvetlerimizin atış eğitimi ile alakalı güvenlik bakımından yayımlanmış bir Navtex'tir."https://dokuz8haber.net/gundem/turkiye-yeni-navtex-yayinladi/

ÇALIŞMALARIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAKTAN SORUMLUYUZ

"Enerji Bakanlığı'mız çalışmalarını sürdürürken biz de oradaki faaliyetlerin güvenliğini sağlamaktan sorumluyuz."

HUDUTLARIMIZIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ

"Terör belasından asil milletimizi kurtaracağız. Hudutlarımızın, halkımızın güvenliğini sağlayacağız, amacımız bu.""24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar 17 bin 200 terörist etkisiz hale getirildi.""Pençe harekatlarında şu ana kadar 320 terörist etkisiz hale getirilmiş bulunmaktadır. 'Girilemez' denilen yerlere Mehmetçik girdi, teröristlerin bütün mağaralarını başlarına yıktı, kaçacak yerleri kalmadı."

TÜRKİYE- RUSYA ORTAK DEVRİYESİ

"Şu ana kadar M4 kara yolu üzerinde 26. devriyeyi tamamladık. Devriyeler devam edecek, iş birliğimiz sürüyor."

FRANSA’YA YANIT VERDİ

"Kabadayılık dönemi geçti, kabadayılıkla bazı hareketleri yaptırmaya zorlamak gibi şansınız yok.""Kendi sınırlarımızda kalmak kaydıyla hakkımızı, hukukumuzu istiyoruz, diğer taraftan da bir damla suyunu dahi vermeyiz, hakkımızı yedirmeyiz."

YUNANİSTAN’A DİYALOG ÇAĞRISI

"83 milyonluk Türkiye'nin hiç hakkı yok mu? Bu kadar yanlış, tek yanlı, bencil bir yaklaşım kendilerine de Yunan halkına da zarar veriyor.""Önümüzdeki günlerde Yunan mevkidaşlarımız karar verirlerse, biz onları burada ağırlamaktan memnuniyet duyarız.""(Ege'deki sorunlar) Biz konuşmaktan yanayız. Gelin konuşalım. Diyaloğa açığız, barış, huzur istiyoruz ama hakkımızı, hukukumuzu da istiyoruz." 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@