DEVA Partisi lideri Ali Babacan, "İnsanların bu dönemde kazanılmış hakları kaybetmeyeceğini bilmesi lazım. Bundan emin olması lazım” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AKP’ye verilen desteğin düştüğünü söyledi. DEVA Partisi lideri Babacan İstanbul’da gençlerle bir araya geldi.

“Üzerimizde çok büyük bir sorumluluk var” diyen DEVA Partisi lideri, “Hem sorunları çözme hem de temel haklar konusundaki kazanımları koruma güvenini vermemiz gerekiyor. İnsanların bu dönemde kazanılmış hakları kaybetmeyeceğini bilmesi lazım. Bundan emin olması lazım” diye konuştu.

"AK PARTİ'YE DAHA KÖTÜSÜNDEN KORKTUKLARI İÇİN DESTEK VERİYOR"

İstanbul’da gençlerle bir araya gelen Babacan, şunları kaydetti:

“2018’den bu yana AK Parti’ye verilen desteğin niceliği muntazam olarak düşüyor. Niteliği daha hızlı düşüyor. İnsanlar bu partinin sorunları çözeceğini ve ülkeyi ilerleteceği için mi destek veriyor? Yoksa daha kötüsünden korktukları için mi destek veriyor? AK Parti’ye destek verenlerin önemli bir kısmı daha kötüsünden korktukları için destek veriyor. ‘Ben AK Parti’ye, Tayyip Erdoğan’a oy vereyim. O ülkenin sorunlarını çözecek’ diye bir şey yok.”

"İNSANLARIN KAZANILMIŞ HAKLARI KAYBETMEYECEĞİNİ BİLMESİ LAZIM"

Ali Babacan “Üzerimizde çok büyük bir sorumluluk var. Hem sorunları çözme hem de temel haklar konusundaki kazanımları koruma güvenini vermemiz gerekiyor. İnsanların bu dönemde kazanılmış hakları kaybetmeyeceğini bilmesi lazım. Bundan emin olması lazım” diye konuştu.

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu: "Mahkemeyi de tanımıyoruz, verdiği kararı da tanımıyoruz" Kılıçdaroğlu: "Mahkemeyi de tanımıyoruz, verdiği kararı da tanımıyoruz"

"ÖYLE KONULAR VAR Kİ EKONOMİK KRİZLE ÖLÇEMEZSİNİZ"

Babacan “Öyle konular var ki ekonomik krizle ölçemezsiniz. Diyelim ki dindar bir vatandaşın imam hatiplerle ya da başörtüsü meselesiyle ilgili hissiyatı… ‘Ekonomik kriz var, ben başka bir partiye oy vereyim’ demez. Bu konularda kendisini emin ve güvencede hissetmek ister. ‘Bu parti daha iyi iş çıkarabilir ve ülkenin sorunlarını çözebilir’ güvenini oluşturduğumuz anda işimiz kolaylaşmaya başlar” dedi.