Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi iş birliğiyle ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla, panel düzenlendi. 

Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi iş birliğiyle ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla, panel düzenlendi. 

Belediye’nin Düğün Salonu’nda düzenlenen panele; Atakum Belediye Başkan Vekili Dilek Çınar, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Saadet Partisi Atakum İlçe Başkanı Muhittin Sadan, Atakum Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yurttaşlar katıldı. Panelde, engelli bireylerin yaşadığı sorunlar tüm boyutlarıyla ele alındı. 

Programın açılış konuşmasını yapan Atakum Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Nadide Döktür, 3 Aralık’ın engelli bireyler için bir farkındalık günü olduğuna dikkat çekerek, “Bugün bir bayram veya bir kutlama günü değildir. Bugün engelli arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin problemlerinin çözüm günüdür. Sizlerin istekleri bir ayrıcalık veya lüks değildir. Yerel yönetimlerde engelli kardeşlerimize birtakım düzenlemeler yapılıyor. Fakat bunlar yeterli değil. Sizler kararlı bir şekilde isteklerinizi bilerek topluma rağmen toplum içine giriyorsanız engellilik durumumunuzu minimuma indirmiş oluyorsunuz” dedi. 

Yaşam Koçu Sevda Yıldız moderatörlüğünde yürütülen panelin konuşmacılarından Avukat Mehmet Yılmaz ‘Eşitlik Yurttaşlık Temelinde Engellilik’ başlığıyla sunum yaptı. Uzman Psikolojik Danışman Hasan Tahsin Yazıcı ‘Engellilerin Sosyal ve Mali Hakları’ başlığı altında katılımcıları bilgilendirdi. Ayvacık Engelsiz Spor Kulübü Başkanı Mesut Belur ise ‘Engelliler ve Spor’ konusunda konuştu. 

Atakum Belediye Başkan Vekili Dilek Çınar, etkinlikte yer almaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, katılımcılara Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’ mesajını iletti. Başkan Deveci’nin mesajı, şöyle:

“ENGELSİZ YAŞAMI HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

“Fırsat verildiğinde engelli bireylerin büyük başarılara imza attıklarına hemen hemen her gün şahit oluyoruz. Her birey potansiyel engelli adayıdır. Bu doğrultuda Atakum Belediyesi olarak sadece bugün değil hergün engelli yurttaşlarımızın haklı mücadelesinde yanlarında olduk. Engelli yurttaşlarımıza yönelik evde destek, işaret dili tercümanlığı ile sportif, kültürel ve istihdam alanlarında birçok çalışmamızı büyüterek devam ediyoruz. Birlikten aldığımız kuvvetle, sevgi ve dayanışma içinde engelsiz yaşamı hep birlikte inşa edeceğiz.”

İstanbul Beylikdüzü'nde 'rahim ağzı kanseri' semineri İstanbul Beylikdüzü'nde 'rahim ağzı kanseri' semineri