Karadeniz’in birçok kentinde gün boyu devam eden sağanak yağışlar Artvin ve Ordu’da sellere neden oldu.

Karadeniz genelinde etkili olan sağanak yağışlar Artvin ve Ordu’da da sele neden oldu. Her iki kentte de birçok noktada dereler taşarken sokaklar adeta göle döndü.

Gözden kaçırmayın

Doğal SİT alanlarındaki yasaklı taşınmazlar, Hazine taşınmazlarıyla takas edilebilecek Doğal SİT alanlarındaki yasaklı taşınmazlar, Hazine taşınmazlarıyla takas edilebilecek

Sağanak yağış Artvin’in Şavşat ilçesinin Armutlu Mahallesi’nde derelerin taşmasına neden oldu. Bazı köylerde tarım arazileri zarar görürken, yağış etkisini kaybetti. Öte yandan Yusufeli ilçesinde etkili olan yağış Evren Mahallesi’nde bulunan derenin taşmasına sebep oldu. Taşan dere karayolunu ulaşıma kapatırken, bazı araçlar derenin ortasında mahsur kaldı. İki ilçede de çalışmalar devam ediyor.

FATSA’DA YOLLAR KAPANDI

Ordu’nun Fatsa ilçesinde ise akşam saatlerinde etkisini arttıran yağışlar ilçe merkezinde sele neden oldu. İlçenin birçok noktasında, yağmur suları cadde ve ara yolları kapladı. Yağmur sularının debisinin yükselmesi ile birlikte iş yerini su bastı. Karadeniz Sahil Yolu'nda da taşkınlar nedeniyle oluşan su birikintisi, trafiğin durmasına neden oldu. Ekiplerin yaptıkları çalışmalar sonucu yol yeniden ulaşıma açıldı.

Öte yandan ilçede sağanak yağış devam ederken, belediye, karayolları ve ilgili ekiplerin bölgedeki çalışmaları ve tedbirleri sürüyor.