CHP’de kurmaylar, genel başkan Özgür Özel’in “Ezbere muhalefet yok” sözlerine, “Artık iktidar minderinde siyaset yapmayacağız” diyerek destek çıktı.

CHP lideri Özgür Özel, önceki gün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Meclis’te dört partinin ortak imzasıyla yayımlanan terör bildirisine karşı CHP’nin koyduğu tavırda geri adım atmadı.

"Artık ezbere muhalefet yok"

Askerlerin ölümüyle ilgili detaylı bilgi almadıkça ve daha fazla şehit verilmemesi için yapılabilecekler konuşulmadıkça tavır değişikliğine gitmeyeceklerini söyleyen Özel, “Artık ezbere muhalefet yok” vurgusunu yaptı.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, CHP’nin bundan sonraki süreçte de benzer bir muhalefet tarzı yürüteceğini belirten parti kurmayları, “CHP’nin artık iktidarın istediği çizgide giden bir muhalefet yapmayacağını” söylüyor.

"Etkin muhalefet yapan bir CHP göreceksiniz"

Bugüne kadar CHP ortak bildirilere imza atsa bile partinin iktidar tarafından terörle suçlandığını anımsatan partililer, “Üstelik sadece bununla da kalmadılar, son seçimde sahte videolarla bizi terörle işbirliği yapıyor gibi gösterdiler. Biz cumhuriyeti kuran partiyiz, federasyonu savunanlarla ittifak yapan bizler değiliz. Biz 12 şehidimizle ilgili sorularımızı sormaya, varsa ihmali öğrenmeye çalışmaya devam edeceğiz. Artık iktidarın çektiği minderde siyaset yapmayacağız. Doğruları yapan, kendi yolundan giden, etkin bir muhalefet yapan bir CHP göreceksiniz” diyor.