Arjantin'de 14 yaşındaki bir çocuk katledildi: Kadınlar adalet sarayını ateşe verdi

Arjantin’in Mendoza şehrinde kayıp olan ve ardından cansız bedeni bulunan 14 yaşındaki Florencia Romano’nun ölümü büyük öfkeye neden oldu.Latin Amerika ülkesi Arjantin'de kadınlar, sosyal me...

TOPLUMSAL CİNSİYET 20.12.2020 - 12:45 20.12.2020 - 12:45 Dokuz8 Haber

Arjantin’in Mendoza şehrinde kayıp olan ve ardından cansız bedeni bulunan 14 yaşındaki Florencia Romano’nun ölümü büyük öfkeye neden oldu.

Latin Amerika ülkesi Arjantin'de kadınlar, sosyal medyada tanıştığı bir kişinin katlettiği 14 yaşındaki Florencia Romano için sokakta. Romano'nun acil yardım hattı 911'e telefon edilmesine rağmen kurtarılamadığının ortaya çıkması sonrasında yüzlerce kadın olayın yaşandığı Mendoza bölgesinde dün düzenlenen protesto gösterisinde adalet sarayını ateşe verdi.

911 ARANDI ANCAK POLİS TARAFINDAN REDDEDİLDİ

Arjantin'de 33 yaşındaki Pablo Ramón Arancibia, sosyal medyadan tanışıp evine davet ettiği 14 yaşındaki Florencia Romano'nun katili olmakla suçlanırken, Arjantin basının da yer alan haberlere göre Romano’nun çığlıklarını duyan bir kişinin 911’i aramasına rağmen çağrısının polis tarafından reddedildiği belirtildi. Florencia Romano’nun cansız bedeninde inceleme yapan ekipler, genç kızın cinsel saldırıya direndiğini ardından boğazının kesilerek cesedinin ateşe verildiğini tespit etti.

ADLİYE BİNASI ATEŞE VERİLDİ

​Ülkenin birçok noktasında sokağa çıkan kadınlar Florencia Romano cinayetine tepki göstererek, polisi kadın cinayetlerine kayıtsızlıkla suçladı. Cinayetin yaşandığı Mendoza şehrinde de sokaklara çoğu kadın yüzlerce eylemci, yürüyüşün ardından şehirdeki adliye binasını ateşe verdi.https://twitter.com/denizaks77/status/1340384460303446017?s=20

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@