Ankara'da sahte belgeyle mera satışı: 30 kişi gözaltına alındı

Haymana ilçesinde sahte belgelerle köy meralarını satan aralarında kamu görevlilerinin de olduğu 30 kişinin gözaltına alındığı aktarıldı.Ankara'nın Haymana ilçesinde bazı kamu görevlileri t...

GÜNDEM 14.06.2021 - 13:15 14.06.2021 - 13:15

Haymana ilçesinde sahte belgelerle köy meralarını satan aralarında kamu görevlilerinin de olduğu 30 kişinin gözaltına alındığı aktarıldı.

Ankara'nın Haymana ilçesinde bazı kamu görevlileri tarafından, satışa çıkarılması mümkün olmayan devletin mera arazilerinin vasıfları değiştirilerek satıldığı bilgisi üzerine soruşturma başlatıldı. Polis, yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takiple kamu görevlilerinin de aralarında bulunduğu 30 kişiyi izlemeye aldı.

MERA ARAZİLERİNİN NİTELİĞİNİ DEĞİŞTİRMİŞLER

AA’nın aktardığı habere göre, polisin yaptığı incelemede Haymana'daki 10 köyde yer alan arazileri almak isteyen kişilerin Milli Emlak Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunduğu, kamu görevlileri İ.G., M.K. ve B.K.'nin 2 bin 500 lira rüşvet karşılığında satışı mümkün olmayan mera arazilerinin niteliğini sahte belgelerle tapu kadastro sisteminde değiştirdikleri belirlendi. Rüşvet aldıkları kişilere sahte dekont da veren zanlıların, bu yöntemle kamuya ait birçok merayı sattıkları kaydedildi.

7 KAMU GÖREVLİSİ VE 3 MUHTAR DA GÖZALTINDA

Bazı köy muhtarlarının da kendilerine arazi aldıkları ya da başkalarına arazi alınmasında aracı oldukları tespit edildi. Mera arazisi olarak bildikleri yerlere ev yapıldığını ve arazilerin bahçeye dönüştürüldüğünü gören köylülerin durumdan rahatsız olarak polise ihbarda bulunduğu öğrenildi. Zanlıların adreslerine eş zamanlı düzenlenen operasyonda 7 kamu görevlisi ve 3 köy muhtarının da aralarında olduğu 30 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@