Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen 29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin heyecanı, Ceyhan ilçesini de sardı. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, festival kapsamında ünlü yönetmen ve oyuncu Müfit Can Saçıntı ve Ceyhanlılar ile birlikte açık havada film izledi.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, ilçedeki film gösteriminde ünlü yönetmen ve oyuncu Müfit Can Saçıntı ve hemşehrileriyle bir araya geldi.

Müfit Can Saçıntı’nın yönetmenliğini yaptığı “Yaşamak Güzel Şey” filmini Saçıntı ve Ceyhanlılar'la birlikte izleyen Başkan Erdem, festivalin Adana için büyük önem taşıdığını kaydetti.

Müfit Can Saçıntı’yı Ceyhan’da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu paylaşan Erdem, belediye olarak kültür-sanat, sinema, spor ve sosyal etkinliklere ayrı bir değer verdiklerini söyledi.

29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin yeni sinemacıların yetişmesinde önemli bir misyon üstlendiğini dile getiren Başkan Erdem, “Geçen yıl da Ceyhan’da açık havada sinema gösterimimiz oldu. Çok keyifle izledik. Bu yıl da hayranlık duyduğumuz, keyifle izlediğimiz filmlere imza atan Müfit Can Saçıntı ile birlikte film izlemenin ayrıcalığını yaşadık. Kendisine Ceyhanımıza geldiği için teşekkür ederken festivali Ceyhanlılar'la buluşturan Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Erdem, film gösteriminin ardından Ceyhan’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu paylaşan Müfit Can Saçıntı’ya çiçek sundu.