Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, 3 Temmuz'da gerçekleşecek altılı zirve ile ilgili son kulis bilgilerini paylaştığı bugünkü yazısında; altılı masanın cumhurbaşkanı adayını 29 Ekim'de açıklayabileceğini iddia etti.

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek; Altılı Masa'nın İYİ Parti lideri Meral Akşener'in evsahipliğinde yapacağı yeni toplantıda cumhurbaşkanı adaylığının konuşulacağını ileri sürdü. Zeyrek'in iddiasına göre, Kılıçdaroğlu  toplantıya son dönemde yaptırdığı kamuoyu araştırmalarının sonuçlarından oluşan bir raporla katılacak.  "Rapordaki bütün göstergeler, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın aday olacağı bir seçimi, her durumda kaybedeceğini gösteriyor." diyen Zeyrek'in Altılı Masa'nın adayına ilişkin paylaştığı kulis bilgileri özetle şöyle:

Resmi Gazete'de yayımlandı: Ankara'da acele kamulaştırma kararı Resmi Gazete'de yayımlandı: Ankara'da acele kamulaştırma kararı

"MASA KILIÇDAROĞLU KONUSUNDA HEMFİKİR DEĞİL"

"CHP kulislerini yakından takip eden Politikyol.com Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Fırat PolitikTV canlı yayınında ilginç bir kulis paylaştı.

Fırat'a göre, Millet İttifakı ortak aday belirleyecek ve adayın ismini 29 Ekim günü kamuoyuna duyuracak.

CHP'nin masaya getireceği raporda örtülü “aday Kemal Kılıçdaroğlu olmalı” mesajı da var gibi.

Ancak, öyle anlaşılıyor ki diğer beş lider ortak adayın Kılıçdaroğlu olması konusunda henüz hemfikir olmamış.

Altı parti de beşinci toplantıdan sonra 29 Ekim'e kadar kamuoyu yoklamalarını yoğunlaştıracaklar.

Millet İttifakı'nda Kılıçdaroğlu dışında Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun adaylığı da gündemde. Akşener her ne kadar “Başbakan” olmak istese de ittifakın aday adayları arasında görülüyor."