Fransa'da genel grev hazırlığı Fransa'da genel grev hazırlığı

Türkiye’de kapılarına kırmızı çarpı işaretleriyle ölüm tehditleri alan, 81 ilin hiçbirinde, vali, emniyet müdürü, müsteşar gibi önemli kurumlara getirilmeyen Alevi yurttaşlar, Avrupanın birçok yerinde devletin en kritik noktalarına seçiliyor.

Divriği Gazetesi'nin haberine göre; Almanya’nın Mühlenkreis MINDEN-LÜBBECKE şehrinde dün (29 Ocak 2023 Pazar) yapılan seçimlerde, Divriği’nin Karakuzulu Köyünden, Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Üyesi Ali Doğan Vali olarak seçildi.

Neuer Landrat für den Kreis Minden-Lübbecke | Radio Westfalica

SPD (Alman Sosyal Demokrat Parti) adayı olarak seçimlere katılan Ali Doğan, Almanya’nın en güçlü partilerinden Hristiyan Demokrat Parti Adayını ve diğer siyasi parti adaylarını geride bırakarak seçimleri kazandı.

Alevi bir aileye mensup olan Ali Doğan, Divriği Karakuzulu Köyünden Almanya’ya göç eden ilk kuşak işçi bir ailenin mensubu.

Personalie nun öffentlich: Ali Dogan will für die SPD bei der Landratswahl  im Januar antreten | Minden - Mindener Tageblatt

Almanya’da doğan Ali Doğan uzun yıllar SPD’de (Alman Sosyal Demokrat Parti) siyaset yapıyordu. Bir dönem SPD Genel Sekreterliği yapan Ali Doğan dün yapılan seçimlerde Mühlenkreis MINDEN-LÜBBECKE şehrine vali olarak seçildi.

SPD adayı olarak seçimlere katılan Ali Doğan en yakın siyasi rakibi CDU (Alman Hristiyan Demokrat  Parti) adayı Jörg Micael Schrader (%44.18) fark atarak %55.82 oy alarak Mühlenkreis MINDEN-LÜBBECKE Vali olarak seçildi.

ALİ DOĞAN BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANDI

Ali Doğan, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından bir konuşma yaptı. Çok coşkulu bir ortamda konuşan Ali Doğan’a SPD mensupları ve Türkiye kökenli yurttaşlar eşlik etti.