Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda 47 sandıkta saat 10.00’da başlayan oy verme işlemi, 17.00’de sona erdi. Saat 17.00 itibariyle oy vermek için sıraya giren üyelerin de oy kullanmasına izin verildi.

Fenerbahçe Başkanı ve Başkan adayı Ali Koç, saat 16.10 dolaylarında 27 numaralı sandıkta eşi Nevbahar Koç ile birlikte oyunu kullandı. Başkan Adayı Aziz Yıldırım ise 16.20 sularında 45 numaralı sandıkta oy verme işlemini gerçekleştirdi.

Ardından oyların sayımına geçildi.

REKOR OY KULLANILDI

Fenerbahçe'de bir önceki Olağan Seçimli Genel Kurul'da 21 bin 350 oyla rekor kırılmıştı. Bugün yapılan seçimde ise kulübün 20 yıllık eski başkanı Aziz Yıldırım ile mevcut başkan Ali Koç arasındaki seçimde rekor tazelendi. 46 bin 410 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu seçimde, 27 bin oy barajı aşılarak yeni bir rekora imza atıldı.

'PUSULA KRİZİ'

Sayım sırasında bir de 'pusula krizi çıktı. Beyaz zarfa konulması gereken başkanlık ve yönetim pusulalarının bazılarının sarı zarfa konması nedeniyle birçok oyun iptal edilmesi gündeme geldi. Sercan Hamzaoğlu'nun haberine göre Aziz Yıldırım oyların geçersiz sayılmasını, Ali Koç ise geçerli olmasını talep etti.

Divan Kurulu başkanlık ve kurul pusulalarının aynı zarfa koyulduğu oyları kabul etme kararı aldı.

ALİ KOÇ FARKLA KAZANDI

Kesinleşmeyen sonuçlara göre Ali Koç, Aziz Yıldırım'a fark atarak seçimi kazandı.

Koç ve Yıldırım daha sonra "İki başkan el ele hep beraber tribüne" tezahüratları eşliğinde sahneye çıkarak taraftarları selamladı.

ALİ KOÇ'UN YÖNETİM KURULU

Alper Alpoğlu, Ahmet Ketenci, Acun Ilıcalı, Burak Kızılhan, Erol Bilecik, Sertaç Komsuoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya, Selma Rodopman.

AZİZ YILDIRIM'IN LİSTESİ

Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, Nihat Özbağı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet İman, Ahmet Önder Fırat, Fatih Öztürk, Murat Salar, Mehmet Selim Kosif, Batuhan Özdemir, Ömer Onan, Hande Tibuk, Ahmet Özokur, Mustafa Ömer Topbaş, Emin Selim Akgün, Mustafa Aydın Acun, Emrah Tünay, Mehmet Engin Özturan, Savaş Adalet, Berkay Erdim, Tuna Akın.