Fenerbahçe'de olağan seçimli genel kurul tamamlandı, kesin olmayan sonuçlara göre rakibi Aziz Yıldırım'a fark atan Ali Koç yeniden başkan seçildi. 

Rekor sayıda oyun kullanıldığı seçimin ardından Aziz Yıldırım'la birlikte taraftarları selamlayan Ali Koç,  Divan Başkanı Vefa Küçük'ün seçimleri kazandığını açıklamasının ardından tekrar kürsüye çıkıp teşekkür konuşması yaptı. 

Kürsüde meşale yakarak kutlama yapan Ali Koç'un açıklamaları özetle şöyle:  

- Güzel, demokratik, heyecanlı, yeri geldi mi coşkulu, yeri geldi mi gergin bir kongreyi geride bıraktık. Bugün, yaklaşık 28 bin üyemiz oy kullandı. Bu bir rekor. Türkiye'de hiçbir kulüp bu rakamlara yaklaşamıyor. Her yerde büyüğüz, burada da büyüklüğümüzü gösterdik.

- Kongrede yarıştığım sayın Aziz Yıldırım ve ekibine, siz değerli kongre üyelerimize şahsım, yönetim kurulum ve tüm camiamız adına teşekkür ediyorum.

- 'Bir kaybeden olmasın, kazanan olsun o da Fenerbahçe olsun' dedim. Şimdi bunu hep birlikte gerçekleştirme zamanı. Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor. 

- Başarılara doyacağımız, dünyada Fenerbahçeli olmayan taraftarların da Fenerbahçe'yi izleyeceği, hayran sayımızın artacağı, marka değerimizin gelişeceği, ulusal ve uluslararası başarılar elde edeceğimiz bir dönem yarından itibaren inşallah başlayacak. Fenerbahçe adını duyunca rakiplerimizin irkileceği bir döneme giriyoruz. Bütün dünyaya Fenerbahçe'nin büyüklüğünü gösterme zamanıdır. Yarından itibaren hepimiz bu yeni dönemin parçası olalım, herkesin çorbada tuzu olsun. Bugün bu camianın bütün renklerini kucaklamak için buradayız. Bizler hiçbir kulüpte olmayan bu dostluğu sahipleniriz, hem de artık sıkı sıkıya sahipleneceğiz.

- Size şampiyonluk yolunda belli tarihler verdik. Kırgınlıklar bitsin, geçmişi kapatalım ve geleceğe yepyeni bir sayfa açalım. Bu yolda samimi bir şekilde hiç düşünmeden, hesap kitap yapmadan bir adım atan herkese on adım atacağımızdan zerre şüpheniz olmasın. Siz olmasınız bu hayali gerçekleştirmek mümkün değildir. 

'FENERBAHÇE'NİN BAŞKANINI, HOCASINI SOSYAL MEDYAYA ÇEREZ YAPMAYIN'

- Sizden ricam artık Fenerbahçe'nin başkanını, hocasını sosyal medyada bir çerez haline getirmeyelim. Bize belden aşağı vuranlara karşı yıkmak istediğimiz sisteme karşı enerjimizi kullanalım.

- Eminim Riva taraflarında bu sonuçlardan memnun olmayan biri vardır.

- Bize karşı güç gösterisi yapanlar çok iyi bilsinler ki ağaçları büyüten gök gürültüleri değil, yağmurlardır. Yarın sabah başlangıcımızı yapıyoruz. Gelin omuz omuza Fenerbahçe'nin geleceğini inşa edelim.