Şarkıcı Aleyna Tilki’yi sistematik şekilde taciz eden Muhammed Erkam A. isimli erkek hakkında 4 yıla kadar hapis istemi talep edildi.

Gözden kaçırmayın

İzmir'de bir kadın boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından katledildi İzmir'de bir kadın boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından katledildi

Sabah’tan Arzu Kaya’nın haberine göre, ünlü şarkıcının yaşadığı sitenin jiletli tellerinden atlayıp ikametinin önüne kadar giden ve balta içerikli korkunç mesajlarıyla sistematik şekilde erkek Muhammed Erkam A. olaydan sonra serbest bırakılmıştı. 

Taciz falierkeğin, "Konut dokunulmazlığını ihlal etme", "Kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçlarından 4 yıla kadar hapsi istendi.

NE OLMUŞTU?

29 Aralık 2021 günü İstanbul'da Aleyna Tilki'nin ailesiyle yaşadığı siteye jiletli tellerden atlayıp giren ve taciz mesajlarıyla sistematik şekilde taciz eden Muhammed Erkam A. ünlü şarkıcının şikâyeti üzerine gözaltına alınmıştı.

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen takıntılı erkek, dövüş sporuyla ilgilendiğini belirterek başladığı savunmasında, Aleyna Tilki'nin yaşadığı evi internetten öğrendiğini söyledi. Gece saatlerinde Tilki'yi görmek için jiletli tellerden atlayıp siteye girdiğini anlatan Muhammed Erkam A., "Daireyi bulamadım, komşunun ziline bastım. Bir bayan çıktı ve ona Aleyna Tilki'ye geldiğimi söyleyince yerini gösterdi. Zaten evinin karşısıymış. Sonra ziline bastım, kimse açmadı" demişti.

Daha sonra komşunun sesini duyduğunu söyleyen saplantılı erkek, "Güvenliği arayıp 'tekin birisi değil' diyordu. Kaçamadım. Aleyna Tilki'yi bekledim o arada uyuya kalmışım. Sonra polisle birlikte güvenlik geldi. Aleyna Tilki'yi ise karakolda geçerken gördüm. Ben sadece onun hayranıyım bu amaçla orada bulundum" dedi. Muhammed Erkam A., genç şarkıcının ikametgâhına, iş yerine, bulunduğu yerlere 500 metreden fazla yaklaşmaması ve yurt dışı çıkışının yasaklanması kararıyla serbest bırakılmıştı.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Olayla ilgili savcılık soruşturmayı tamamladı. Muhammed Erkam A.'nın ünlü şarkıcının evine daha önce de gelip baktığını hatta krokisini çıkardığını belirleyen savcılık, şüphelinin, Tilki'nin evini bildiği için 3 kez çiçek gönderdiğini de kaydetti. Tarafların uzlaşamadığı da anlatılan iddianamede saplantılı erkek için "Konut dokunulmazlığını ihlal etme", "Kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçlarından 4 yıla kadar hapsi talep edildi. Şüpheli önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.