Aleyna Çakır'ın babası konuştu: "Ümitcan Uygun'u hapisten çıkarmayın dedim"

Aleyna Çakır'ın babası Mehmet Esen, "Ümitcan Uygun’u hapisten çıkarmayın demedim mi? Gördünüz mü? Daha kaç tane can yakacaklar? Adaletin böyle mi olması gerekiyor?" diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

TOPLUMSAL CİNSİYET 05.08.2021 - 16:07 05.08.2021 - 16:18

Aleyna Çakır olarak bilinen 21 yaşındaki Sema Esen, geçen yıl 3 Haziran tarihinde Ankara'nın Keçiören ilçesindeki evinde ölü bulundu. Ümitcan Uygun'un daha önce Çakır'a şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler ise ölümünden kısa süre sonra sosyal medyada yer aldı. 

Çakır'ın ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Ümitcan Uygun, polis ekiplerince gözaltına alınıp, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Yaşanan olayla ilgili soruşturma sürüyor.

"DAHA KAÇ TANE CAN YAKACAKLAR?"

Esra Hankulu'nun bugün evinde ölü bulunmasının ardından Ümitcan Uygun gözaltına alındı. Aleyna Çakır'ın Kırşehir’de yaşayan babası Mehmet Esen, olaya tepki gösterdi. 

DHA'ya konuşan baba Esen, “Ümitcan Uygun’u hapisten çıkardınız. Elin çocuğunu öldürmüş. Ben bunu hapisten çıkarmayın demedim mi? Gördünüz mü? Elin ciğerini yaktı. Benim de ciğerimi yaktı. Adaletin böyle mi olması gerekiyor? Adalete sahip çıkın. Bu seri katilleri ne zaman yakalayacaksınız? Daha kaç tane can yakacaklar? Bunlar benim canımı yaktıktan sonra bir tane daha can yaktılar” diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST