Alevi kurumları, İstanbul Yenikapı Gösteri Merkezi’nde saat 10.00’da “Laik ve demokratik bir Türkiye için buluşuyoruz” adıyla gerçekleştireceği kurultay için sosyal medya kampanyası yürütecek. Saat 20.57’de başlayacak kampanya için “Bu akşam saat 21.00’de Twitter’dayız! 25 Aralık saat 10.00’da Yenikapı’dayız!” çağrısında bulunuldu.

levi Bektaşi Federasyonu (ABF), Alevi Dernekleri Federasyonu (ADFE), Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV), Alevi Kültür Dernekleri (AKD), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) ile Demokratik Alevi Dernekleri (DAD), “Laik ve demokratik bir Türkiye için buluşuyoruz” adıyla İstanbul Yenikapı Gösteri Merkezi’nde saat 10.00’da büyük bir kurultay gerçekleştirecek.

Erdoğan'dan mutabakat metni ile ilgili ilk yorum Erdoğan'dan mutabakat metni ile ilgili ilk yorum

25 Aralık’ta yapılacak kurultay için sosyal medya kampanyası yürütülecek. Kurumlar tarafından yapılan çağrıda, “Laik ve demokratik bir Türkiye için, cemevlerimiz için, mücadelemizi büyütüyoruz. Bu akşam saat 21.00’de Twitter’dayız! 25 Aralık saat 10.00’da Yenikapı’dayız! Bu akşam Saat 20.57’de Büyük Alevi Kurultayı Twitter sayfasından ilk hashtag paylaşımı ile başlayacağız” denildi.