İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Sadakat madakat havagazı, tek sadakat var önce Allah'a sonra milletimize. Liyakat konusu hassas noktamızdır. Şeffaflık partimizin kurumsallaşmış alanıdır. Dolayısıyla bu ilkelere uymak üzere adım atan tüm arkadaşlarımızın en mutlu olacağı siyasi parti İYİ Parti'dir.

TBMM'de bu hafta neler görüşülecek: İşte konu başlıkları TBMM'de bu hafta neler görüşülecek: İşte konu başlıkları

20 sezonluk keyifsizce uzatılmış bir dizinin final sezonu sonunda geldi çattı. Hiç merak etmeyin, o sene bu sene. İyilerin şafağı artık ufukta görünüyor, emin olun çok az kaldı. Hiç merak etmeyin, o sene bu sene.

Beğenmediği herkese saldıran, hakareti ve iftirayı kendine hak sayan, ülkeye nifak tohumları eken zihniyetin neden olduğu toplumsal gerilim artık tehlikeli bir seviyeye ulaştı.

ONUR ŞENER CİNAYETİ

Türkiye artık bu gerilimi taşıyamıyor. Geçtiğimiz hafta, Ankara’da bir eğlence mekanında yaşananlar bu gerilimin sonucudur. Sanata ve sanatçıya düşman bir iktidarın yönettiği ülkemizde, sırtını iktidara yaslayan herkes kendini her şeyin sahibi zannediyor. Bize de katleden bir sanatçının ardından üzülmek düşüyor. Onur Şener’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sanat camiamıza baş sağlığı diliyorum. Kendisini dev aynasında görenlerin şiddete sığınan acizliğine lanet olsun.

RUSYA'NIN İLHAK KARARI

Biz bu filmi daha önce Kırım’da izledik, nasıl ki o gün Rusya’nın işgalini tanımadıysak, bugün de tanımıyoruz. Erdoğan Putin'in desteğiyle seçime girmeye niyetli.

Putin’in desteğiyle girmeye niyetlenen, Sayın Erdoğan’ın da bu ciddi tehdit karşısında alacağı tavrı, merakla bekliyoruz. Dileriz ki bu tavır, geçtiğimiz günlerdeki televizyon yayınında, Kırım için, pısırıkça ifade ettiği gibi; “Attığınız bu adım doğru değil” demekten öteye geçebilir. Çünkü devletin esas görevi; bütün dengeler karşısında, kendi menfaatleri çerçevesinde bir denge oluşturabilmektir. Dış politikayı, iç siyasete cirolama peşinde koşup, seçim hesapları kovalayarak, devlet yönetilmez.Türk Milleti, tarihinin hiçbir döneminde olmadığı gibi;

Bugün de; Rus emperyalizminin yanına yedeklenecek, bir algı malzemesi değildir, olamaz! Ve asla olmayacak.Sayın Erdoğan; biz bunların hiçbirini unutmadık. O yüzden, şimdi beni çok iyi dinle. Bu millet, yıllarca o utanç anıtına bakmak zorunda kaldı. Ne zamana kadar biliyor musun? Ta ki, inatçı ve asil bir ruh, Mahmut Şevket Paşa, milli davamızı başarıya ulaştırmak için, harekete geçen kadar. Ta ki, koca yürekli Bahri Teğmen, karşısına çıkan tüm engellere rağmen, o utanç anıtını, aziz Türk Milleti’nin huzurunda, yerle bir edene kadar.

Sana neden bunu anlattığıma gelirsek; biz bugün, senin yüzünden yine aynı utancın eşiğindeyiz. O gün; milletimizin haysiyetine, Ayestefanos anıtıyla vurulan pranga, bugün; senin 2024’e ötelemeye çalıştığın doğalgaz borcuyla canlanıyor. O gün; bu vatanının asil evlatlarının, boyunduruk altına girebileceğini sananlar, bugün; senin adeta bir devlet politikası hâline getirdiğin, Putin hayranlığınla, ve beceriksiz yönetim anlayışınla, yeniden cesaret buluyor.

İRAN'DAKİ PROTESTOLARA DESTEK: BU ZULÜM YOK OLMAYA MAHKUMDUR

İran'daki çağ dışı baskı ve zulüm hepimizi üzüyor. Bizim için dini ve siyasi bir tartışma değildir, bir ülkenin iç işlerine karışmak da değildir. Vahşetin karşısında olmaktır. Bağımsızlığın yolu saçı görünen kadınları katletmek değildir, baskıyla milletini sindirmek de değildir. Canları pahasına bu barbarlığa bu hukuksuzluğu protesto eden İran’ın cesur evlatlarının elbette ki yanındayız."