Çorum Belediyesi 450 milyon TL borcuna rağmen 51 milyon TL daha harcayıp Güreş Eğitim Merkezi kurmaya karar verdi.

Kılıçdaroğlu’nun aralarında olduğu 34 milletvekiline ait 65 fezleke Meclis’e gönderildi Kılıçdaroğlu’nun aralarında olduğu 34 milletvekiline ait 65 fezleke Meclis’e gönderildi

AKP'li Halil İbrahim Aşkın yönetimindeki Çorum Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yatırım genelgesinde kamuda tasarruf yapılmasına yönelik kararın olmasına rağmen hali hazırdaki 450 milyon TL'lik borcuna karşılık 51 milyon TL daha harcamaya karar verdi.

Borçlanma konusunda Sayıştay Başkanlığı'ndan uyarılar alan AKP'li Çorum Belediyesi, yeni bir harcamayla gündeme geldi.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre Çorum Belediyesi 18 Ağustos 2022'de ihaleye çıkarak güreş eğitim merkezi inşa edeceğini duyurdu. 9 Eylül 2022'de merkenez için 51 milyon 650 bin TL'lik sözleşme imzalandı.

Adsız tasarım (68)

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI'NDAN HİBE 

6 dönüm alana 480 günde inşa edilecek merkezde hizmet binası, ofis, 66 yatak kapasiteli 22 odası, spor salonu, 150 kişilik tribün, etüd ve dinlenme odaları, ıslak hacimler, sığınak ve yemekhane olacağı belirtildi. Merkez için, üniversite öğrencilerine yurt yapmadığı gerekçesiyle eleştirilen Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın 45 milyon TL hibe ettiği açıklandı. Belediye son olarak aralarında çorbacı başı, mehter başı, zilzen, nakkarezen, davulzen, boruzen kıyafetleri ile davul, zurna ve kös kılıfı gibi ürünlerin olduğu mehteran takımı almış, 193 bin 220 TL ödemişti.