AKP, yerel seçimde hezimete uğradı. CHP Türkiye'nin birinci partisi oldu. AKP, kalesi olarak adlandırılan birçok bir ilde seçimi kaybetti. Bu iller arasınada  6 Şubat Felaketi'nde harabeye dönen Adıyaman'da yer aldı.

AKP'den kritik istifa Erdoğan'ın memleketinden geldi! AKP'den kritik istifa Erdoğan'ın memleketinden geldi!

AKP'nin Adıyaman İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu istifa etti. Bulucu'nun istifası AKP Rize İl Başkanı'nın istifasınına ardından gelmesi dikkat çekti. Bulucu, istifa için bir gerekçe de açıklamadı. Bulucu, kısaca şu ifadeleri kullandı:

"İl Başkanlığı görevini üstelendiğim süreçte herkesin de malumu olduğu üzere Adıyaman’ımız 6. Şubat felaketinden çıkmıştı. Görev tevdi edildikten sonra sorumluğumuz ne derece önemli ve hassasiyet istediğinin farkındaydık. Bu süreci dinamik bir şekilde yürütmek ve teşkilatımızı yeniden ayağa kaldırmak için yoğun bir gayretle o mobilazisayonu çok kısa süre içerisinde sağlayarak teşkilat olarak 14 Mayıs seçimlerine hazır hale geldik. Malum olduğu üzere halkımızın bizlere olan güveni ve teveccühü ile 14 Mayıs’ta büyük bir zafer kazandık.

Yine 28 Mayıs’ta tekrarlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de, büyük bir zaferle çıkmanın onurunu yaşadık. Yukarıda belirttiğimiz gibi bu kısa zaman dilimi içerisinde çok dinamik bir süreci yaşadık. Bir yandan vatandaşlarımızın, depremzedelerimizin sorunlarının çözülmesi için gayret sarf ederken diğer yandan mahalli idareler seçimleri için hazırlıklarımızı noksansız bir şekilde tamamladık. Adıyaman ilimiz genelinde özellikle ilçeler bazında büyük bir başarı söz konusu olsa da merkez ilçede hiç beklemediğimiz bir sonuçla karşı karşıya kalmamız bizleri derinden etkiledi.

Milletimizin verdiği karar demokrasiye inanan bir hareket olarak başımızın tacıdır. Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülebilmesi için Partimizin bir neferi olarak, Genel Merkezimizden şerefle yürüttüğüm il başkanlığı görevinden affımı istirham ettim."