AKP ile CHP arasında anket tartışması: “Kaybettiğini o da farkediyor”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Anketlere güvenmiyorum" açıklamasıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, "Bun...

GÜNDEM 25.02.2019 - 12:26 25.02.2019 - 12:26

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Anketlere güvenmiyorum" açıklamasıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, "Bunu demesinin temel nedeni şudur; aslında kaybettiğini o da fark ediyor, fakat içine sindiremiyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı. Anketlerin toplumun nabzını ölçtüğünü belirten Kılıçdaroğlu, "Siz güvenirsiniz veya güvenmezsiniz. İnsanlar düşüncelerini ifade ederler" dedi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Anketlere güvenmiyorum" ifadesiyle ilgili olarak "Bunun demesinin temel nedeni şudur; aslında kaybettiğini o da fark ediyor, fakat içine sindiremiyor. Ancak içine sindirecek, gerçeği kabul edecek. Sorun şurada; Erdoğan büyük bir itibar kaybına uğradı. Hala bunu farkında değil" diye konuştu.

“ERDOĞAN TÜRKİYE GERÇEKLERİNDEN KOPTU”

Kılıçdaroğlu, "Erdoğan artık eski Erdoğan değil. İstanbul'dan Ankara'ya geldiğinde Keçiören'de mütevazı bir evde kalıyordu. 'Ben halk adamıyım, halk gibi yaşayacağım' diyordu. Şimdi Türkiye'nin gerçeklerinden, halktan koptu ve saraya çekildi. Bunun farkında değil. Sarayda oturup, sarayın balkonuna çıkıp, yüzlerce metre öteden halkı selamlamak hangi demokraside vardır? 3 bin kişilik koruma ordusuyla miting yapmak hangi demokrasilerde vardır? Bütün yetkileri aldı. Mücadele ederek, Cumhuriyet'le kazandığımız yetkiler, büyük ölçüde saraya verildi. Oysa bu yetkileri parlamentoya veren halktı" dedi.

AKP’Lİ ÜNAL: SAHADAN ALDIĞINIZ VERİ BİR GÜN SONRA DEĞİŞMİŞ OLUYOR

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, NTV'de canlı yayında CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Bakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Anketlere güvenim yok" sözlerine de ilişkin konuşan Ünal, şunları kaydetti:2014'e kadar seçimin gündemi psikolojisi oluşuyor, sandığa kadar bunlar değişmiyordu. 2014'te bir şey oldu. Aslında 2010'da başlayan bir etkiydi bu, biz bunu 2014'te çok açık bir şekilde gördük, sosyal ağlar, seçimin gündemini, seçmen davranışına etki eden şeyleri günlük değiştirmeye başladı. Sahadan aldığınız veri bir gün sonra değişmiş oluyor. Gündem anlık değişiyor. İletişimin akışkan, interaktif hale gelmesi, sosyal medyanın bu kadar etkin hale gelmesidir bunun sebebi.

ERDOĞAN: ANKETLERE GÜVENİM KALMADI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, 23 Şubatta CNN TÜRK-Kanal D ortak canlı yayınında "Anketlere güvenim kalmadı. Geçtiğimiz seçimlerde gördük, yaşadık. Doğru dürüst bir tanesi" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST