Ahmet Hakan, İBB'nin 'duvar peyzajı' kararını eleştirdi: "Hiç uygun değil"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin duvar peyzajı uygulaması yerine duvarları sanatçılara açma kararını eleştiren Ahmet Hakan, "İstanbul’un kimliğine, ruhuna, kişiliğine hiç uygun değil" iddiasında...

GÜNDEM 12.10.2020 - 12:38 12.10.2020 - 12:38

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin duvar peyzajı uygulaması yerine duvarları sanatçılara açma kararını eleştiren Ahmet Hakan, "İstanbul’un kimliğine, ruhuna, kişiliğine hiç uygun değil" iddiasında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) duvar peyzajı uygulaması yerine duvarları sanatçılara açma kararını eleştiren Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, "İstanbul’un kimliğine, ruhuna, kişiliğine hiç uygun değil" görüşünü savundu.

"İSTANBUL'UN KİMLİĞİNE, RUHUNA, KİŞİLİĞİNE HİÇ UYGUN DEĞİL"

"İstanbul’da yol kenarlarında yeşile dayalı peyzajlar yer alıyordu. Şahsen benim hoşuma gidiyordu o peyzaj çalışmaları" diyen Hakan, yazısında şu ifadeleri kullandı:"Belediye yönetimi, bu peyzaj çalışmalarını yüksek maliyetli bularak terk etmeye karar verdi. Hatta dün itibarıyla peyzajlar sökülmeye başladı. Peki yerine ne gelecek? Yapılan açıklamalara göre... Gri duvarlar, sanatçıların tuvaline dönüştürülecekmiş ve çeşitli çizimler yer alacakmış. Bunun bir örneğini de yayınlamışlar. Baktım: Bir tür grafiti gibi bir şey! Şahsen peyzaj yerine getirilmek isteneni hiç beğenmedim. İstanbul’un kimliğine, ruhuna, kişiliğine hiç uygun değil. Bu tür duvar boyamaları, daha çok ruhsuz şehirlere ruh katmak için yapılan çalışmalar. İstanbul gibi kadim bir şehrin böyle bir şeye ihtiyacı yok ki."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@