Adana'nın Sarıçam ilçesinde Rıfat D. isimli erkek, komşusu olan Durdu Ö. ile dini nikahlı birlikte olduğu Sami H.’yi ateşli silahla vurdu. Durdu, olay yerinde yaşamını yitirdi.Adana’nın Sar...

Adana'nın Sarıçam ilçesinde Rıfat D. isimli erkek, komşusu olan Durdu Ö. ile dini nikahlı birlikte olduğu Sami H.’yi ateşli silahla vurdu. Durdu, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Adana’nın Sarıçam ilçesinde Rıfat D., komşuları olan Durdu Ö. ve dini nikahla birlikte olduğu Sami H.’nin evini basarak, ateşli silahla katletme girişiminde bulundu. Silah seslerinin duyulması üzerine çevredekiler durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Durdu’nun yaşamını yitirdiğini belirlerken, Sami H. ise yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Fail ise olay yerinden kaçtı.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Saldırıda Rıfat D.’nin kullandığı ateşli silah, babası Nuri D.’nin evinde ele geçirilirken, Nuri D. ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Öte yandan failin, dijital medya hesabında iki bıçak ile çektiği fotoğrafı paylaşması dikkat çekti. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.