TÜSEDAD Başkanı Solakoğlu: "Süt sektörü büyük bir çıkmaza girdi" TÜSEDAD Başkanı Solakoğlu: "Süt sektörü büyük bir çıkmaza girdi"

Adana, Mersin, Tarsus, Hatay’ın İskenderun ile Antep’in İslahiye ilçeleri arasında yapılan tren seferlerine yüzde 33 zam yapıldı. 

Adana-Mersin ve Hatay arasında yapılan tren seferlerine zam geldi. 13 Haziran itibari Mersin, Tarsus, Adana, İskenderun ve İslahiye arasındaki yolcu ücretleri yüzde 33 oranında artırıldı. Buna göre, Mersin’den Adana’ya daha önce 21 TL olan normal yolcu ücreti 28 TL’ye yükseltilirken, 18 TL olan genç yolcu ücreti 24 TL oldu. Mersin Tarsus ve Tarsus Adana arası normal yolcu ücreti 12 TL’den 15 TL’ye, 11 TL olan genç yolcu ücreti ise 13 TL’ye çıkarıldı. Mersin İskenderun arası normal yolcu ücreti 72 TL olurken, genç yolcu 62 TL, Mersin Islahiye arası ise normal yolcu 76 TL’ye, genç yolcu 65 TL’ye yükseltildi. 

1 Haziran itibari ile gidiş geliş biletlerde uygulanan yüzde 15 indirim kaldırıldı. 65 yaş üzerine yolculara normal yolcu fiyatının yarısı kadar indirim uygulandığı belirtildi. Özellikle dar gelirlilerin daha çok tercih ettiği tren yolcu ücretlerine gelen zamma bölge halkı tepkili.