Piyasaların beklentileri doğrultusunda gerçekleşen artış sonrası gözler 21.30'da FED Başkanı Powell'ın yapacağı konuşmada

ABD Merkez Bankası'ndan (FED) az önce yapılan açıklamada faizlerin 75 baz puan artırıldığı duyuruldu. 1980'li yıllardan beri en agresif sıkılaşma döngüsünü sürdüren FED yetkilileri, oy birliğiyle aldıkları kararda faiz artışlarının devam etmesinin uygun olacağını dile getirdi. Yıl sonu faiz beklentisi de %4.6 olarak revize edildi.

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (Fed), faiz oranını 75 baz puan artırdı. Fed böylelikle politika faizini üçüncü ayda da 75 baz puan artırmış oldu.

Karar metninde önümüzdeki toplantılarda faiz artışlarının devam etmesinin uygun olacağı yönündeki değerlendirme yeniden kullanıldı.

Genel beklenti de Fed'in politika faizini bir kez daha 75 baz puan artırması yönündeydi.

Ukrayna'nın NATO üyeliği için 21 ülkenin desteğine ihtiyacı var Ukrayna'nın NATO üyeliği için 21 ülkenin desteğine ihtiyacı var

ABD Çalışma Bakanlığı'nın verilerine göre, ülkede ağustosta enflasyon yıllık yüzde 8,5'ten yüzde 8,3'e gerilemiş ve aylık olarak yüzde 0,1 artmıştı.