Tarsus Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerini, bu yıl deprem bölgesinden Tarsus’a gelen kadınlara ayırdı. Yaşanan depremler nedeniyle memleketlerinden gelerek Tarsus’a yerleşen kadınları ziyaret eden Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri kadınlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Hijyen setleri ve el sanatları atölyesinde örülen el emeği ürünler ekipler tarafından kadınlara dağıtıldı. Mahallelerde dağıtımın yanı sıra Güner Yüksek (Hala) Kadın Yaşam Destek ve Dayanışma Merkezi’nde sunulan ücretsiz hukuk ve psikolojik destek faaliyetleri de depremzedelere aktarıldı. Dağıtım ve ziyaretlerin 10 Mart’a kadar süreceği bildirildi.

Depremin bıraktığı yaraları hep birlikte saracaklarını belirten Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Tarsus’ta misafir edilen kadınlara her zaman destek olacaklarını vurguladı. Başkan Bozdoğan, şunları söyledi:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle buradaki depremzede kadınlarımızı ziyaret edip, aile destek merkezimizdeki kadınlarımızın ürettiği el emeği göz nuru ürünleri ayrıyeten hijyen setleri hediye ederek bir nebze de olsa yaralarını sarmak istedik. Bütün kadınların, kadınlar gününü kutluyorum.”