Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenecek Uluslararası ZurnaZen Festivali, 5 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Menteşe, Milas, Fethiye ve Köyceğiz ilçelerinde düzenlenecek olan Zurnazen Festivali'nde 13 zurna üstadının yanı sıra konuk sanatçı olarak da Menteşe’de Selçuk Balcı, Fethiye’de ise Rubato sahne alacak. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından dünyada ilk ve tek olma özelliği taşıyan Uluslararası ZurnaZen Festivali, 5 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Bu yıl 7'ncisi düzenlenecek Festivale, 11’i Türk 2’si yabancı toplam 13 zurna üstadı katılacak. Festivalde konuk sanatçı olarak Menteşe ayağında Selçuk Balcı, Fethiye ayağında Rubato sahne alacak.

Çubuk'ta çadırları su basan mevsimlik tarım işçileri yurda yerleştirildi Çubuk'ta çadırları su basan mevsimlik tarım işçileri yurda yerleştirildi

Dünyada sadece Muğla’da yapılan festival, 5 Eylül Pazartesi günü Milas Atapark Meydanı’nda başlayacak. Festival, 6 Eylül salı günü Menteşe’de Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu’nda, 7 Eylül çarşamba günü Köyceğiz Cumhuriyet Meydanı’nda, 8 Eylül’de ise Fethiye Beşkaza Meydanı’nda gerçekleşecek.

4 gün sürecek  Uluslararası ZurnaZen Festivalinin sanat yönetmenliğini ise Ünal Yürük yapacak.