5 Avrupa ülkesinden İdlib çağrısı: Müzakereler tekrar başlansın

İdlib'de yaşanan çatışmalara ilişkin Almanya, Fransa, Estonya ve Belçika'dan açıklama geldi. 4 ülkenin BM daimi temsilcilikleri İdlib'teki saldırıları kınadı.Almanya, Fransa, Belçika ve Esto...

DÜNYA 29.02.2020 - 17:07 29.02.2020 - 17:07 Dokuz8 Haber

İdlib'de yaşanan çatışmalara ilişkin Almanya, Fransa, Estonya ve Belçika'dan açıklama geldi. 4 ülkenin BM daimi temsilcilikleri İdlib'teki saldırıları kınadı.

Almanya, Fransa, Belçika ve Estonya'nın BM Daimi Temsilcilikleri İdlib'de yaşanan saldırıları  kınadı. İsviçre de, BM himayesindeki müzakerelere dönülmesi yönünde bir çağrı yaptı.Almanya, Fransa, Belçika ve Estonya'nın BM Daimi Temsilciliklerinin ortak açıklamasında, "İdlib'deki askeri gerilim sona ermeli. Gerilim hemen sonlandırılmalı. İdlib'de faaliyet yürüten güçlerine yönelik saldırıyı kararlılıkla kınıyor ve Türkiye'yle dayanışma içinde olduğumuzu belirtiyoruz" dendi.İdlib'deki duruma ilişkin bir açıklama yayınlayan İsviçre Dışişleri Bakanlığı da, Suriye'deki duruma endişe duyduklarını belirterek BM himayesinde Cenevre'de yürütülen müzakerelere dönülmesi çağrısı yaptı."Suriye halkının acılarının dindirilmesi ve kalıcı barışın tesis edilmesi ancak siyasi çözümle mümkündür" diyen bakanlık, Cenevre'deki müzakere masasına dönülmesi gerektiğini ve bu süreci desteklediklerini vurguladı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@