Şanlıurfa'da Bahar Hezer (26), yolda yürüdüğü sırada arkasından yaklaşan kardeşi Yekta Hezer (24) tarafından pompalı tüfekle vurularak hayatını kaybetti.

Olay, öğle saatlerinde Akpınar Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Bahar Hezer, yolda yürüdüğü sırada arkasından gelen kardeşi Yekta Hezer'in pompalı tüfekli saldırısına uğradı. Saçmaların isabet etmesiyle kanlar içerisinde yığılan Bahar Hezer, olayı görenlerin ihbarıyla gelen sağlık ekiplerince Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

ABLASINI VURDU, KAÇTI

En düşük emekli maaşı ve geçici işçilere kadro düzenlemesini içeren teklif TBMM'de En düşük emekli maaşı ve geçici işçilere kadro düzenlemesini içeren teklif TBMM'de

Acil serviste tedaviye alınan Bahar Hezer, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Ablasını vurup olay yerinden kaçan Yekta Hezer ise kısa süre sonra polis ekiplerince Yenişehir Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı.

Özel bir firmada inşaat mühendisi olarak çalıştığı öğrenilen Bahar Hezer'in 25 Kasım'da kadına şiddet içerikli bir video çekmişti.

Yekta Hezer, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.