Sarıyer Belediyesi ile Borsa Uzmanları Derneği (BUD) iş birliğiyle, 19 ve 20 Kasım günlerinde “1. Sarıyer Ekonomi Kongresi” düzenlenecek. 

Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğinde Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde  düzenlenecek kongrenin açılış konusu, “Genel Ekonomi, Sermaye Piyasalarına Bakış ve Yerel Yönetimlerde Finans” olacak. Moderatörlüğünü Özgül Gülmez’in yapacağı programda; CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, BUD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aydemir ve İYİ Parti Grup Başkan Vekili Erhan Usta konuşmacı olacak.

Kongrenin ilk gününün birinci oturumunda, “Dünya ve Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor” başlığı ele alınacak. Moderatörlüğünü Dalfin kurucu ortağı Mustafa Aşkın’ın yapacağı programda; Prof. Dr. Sinan Alçın, Prof. Ege Yazgan, Prof. Dr. Şevket Sayılgan ve Prof. Dr. Zeynep Öktem, Türkiye ekonomisinin gelişim sürecini, dünya ve Türkiye ekonomisinde yaşananları ve beklentileri konuşacak.

İkinci oturumun moderatörlüğünü Dr. Sibel K.Bayraktar’ın yapacağı “Belediyeler İçin Finansal Çözümler” başlıklı konuda; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Prof. Dr. Ali Hepşen ve Prof. Dr. Ali Akdemir konuya dair görüşlerini aktaracak.

Edirne Eczacılar Odası Başkanı: Bu şekilde devam edemeyiz, ithal ürünlerde ilaç bulmakta zorlanıyoruz Edirne Eczacılar Odası Başkanı: Bu şekilde devam edemeyiz, ithal ürünlerde ilaç bulmakta zorlanıyoruz

İlk günün son oturumunda ise “Sermaye Piyasalarının Gelişimi” tartışılacak. Ekonomi yazarı Reyhan Baysan’ın moderatörlüğünde yürütülecek oturumda, konuşmacı olarak ekonomi yazarı İbrahim Kahveci, Finansal Yatırımcılar Derneği Başkanı, ekonomist ve yatırımcı Ali Bahçuvan, Aktio Danışmanlık kurucu ortağı İlkay Arıkan, Dr. Sibel K. Bayraktar ve BUD Başkanı Aydemir yer alacak.

Ekonomi Kongresi’nin ikinci gününün ilk oturumunda, “Sermaye Piyasalarında Değişim ve Bağımsız Yatırım Danışmanlığı” konuşulacak. Ekonomi yazarı Rahim Ak’ın moderetörlüğünü yapacağı oturuma; Dalfin Danışmanlık’tan Aşkın, Tafralı kurumsal kurucu Mehmet Tafralı, BUD Başkanı Ali Aydemir, Ecofoli Kitle Fonlama Platformu A.Ş. Genel Müdürü Arif Ünver katılacak.

Moderatörlüğünü ekonomi yazarı Perihan Tantuğ’un yapacağı ikinci oturumda ise “Yatırımcı İlişkileri ve Finansal İletişim” başlığını, Dalfin kurucusu Bahadır Dalkılıç, Ahlatçı Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Sitare Beşe ve yatırımcı Çetin Ganioğlu ele alacak.

“Girişimcilik ve Finansal Okuryazarlık” adlı son oturumun moderatörlüğünü ise ekonomi yazarı Murat Tufan yapacak. Konuşmacı olarak ise Prof. Dr. Ali Akdemir, Finans Akademi kurucusu Sadi Aslangiray, finansal danışman Yunus Kaya, İNFO Yatırım Araştırma Müdürü Yunus Şahin ve Alnus Yatırım Araştırma Direktörü Volkan Dükkancık yer alacak.