Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Osmaniye'nin büyükşehir yapılmak istenmesi iddialarını yeniden gündeme taşıdı. Adana Valiliği'nin konuyla ilgili yaptığı "talihsiz açıklama" değerlendirmeleri sonrasında Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara'nın konuya ilişkin açıklamalarına dikkat çekerek, tepkisini bir kez daha yineledi. Başkan Karalar, "Biz sevdalısı olduğumuz Adana’ya sahip çıkmaya ve Adanalıların haklarını korumaya devam edeceğiz" dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Osmaniye'nin büyükşehir yapılmak istenmesi tartışmalarını yeniden gündeme taşıdı. Adana Valiliği'nin konuyla ilgili yaptığı "talihsiz açıklama" değerlendirmeleri sonrasında Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara'nın konuya ilişkin açıklamalarına dikkat çekerek, tepkisini bir kez daha yineledi. Başkan Karalar, "Biz sevdalısı olduğumuz Adana’ya sahip çıkmaya ve Adanalıların haklarını korumaya devam edeceğiz" dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Osmaniye'nin büyükşehir yapılmak istenmesi iddialarına ilişkin açıklama yaptı. İddiaları gündeme taşımasının ardından eleştirilerin hedefine yerleştirildiğini vurgulayan Karalar,  Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara'nın konuya ilişkin açıklamalarını paylaşarak, sözlerinin arkasında durduğunu dile getirdi. Başkan Karalar'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"ADANA HASSASİYETİMİZ VE BAŞARIMIZ HAZMEDİLEMİYOR"

"Adana hassasiyetimiz ve başarımız hazmedilemiyor. Bir televizyon programda Osmaniye’nin büyükşehir yapılmak istendiğini, Adana’nın Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin bizden koparılmak istenebileceğini söyledim.

Bunun üzerine AK Partili bazı siyasetçiler beni suçlayan, eleştiren, olmayan bir gündemi dile getirip algı yarattığımı iddia eden açıklamalar yaptı.

Bu suçlamalardan çok kısa süre sonra Osmaniye Belediye Başkanı Sayın Kadir Kara’nın bir toplantıda yaptığı konuşmanın videosu sosyal medyada yayınlandı.

Kırşehir'de yeni enerji kaynakları hedefi Kırşehir'de yeni enerji kaynakları hedefi

"OSMANİYE BELEDİYE BAŞKANI KARA MESAJINI VERDİ"

Kadir Kara videoda, 'İnşallah Allah’ın izni ve inayeti ile Osmaniye Büyükşehir olacak. Bu konuda hiç kimsenin kaygısı olmasın. Bunu açık ve net olarak söylüyorum. Ben boşuna konuşmam, öyle kendi kafamdan da konuşmam, duymadığımı söylemem' diyerek mesajını veriyor.

Gazeteci Yavuz Donat’ın Sabah Gazetesi’nde 28 Haziran 2022 tarihinde 'Son Söz ‘Zirve’nin' ara başlıklı yazısında Osmaniye’nin Büyükşehir olması konusundaki istek ve durum özetleniyor, sonuca nasıl varılacağına dair yol haritası çiziliyor.

Başka bazı basın yayın kuruluşlarında da konu gündeme geldi.

"AÇIKLAMALARIMIN NE DENLİ YERİNDE OLDUĞU ORTADA"

Konuyla ilgili yaptığım açıklamaların aslında ne denli yerinde olduğu ve Adana için hayati önem taşıdığı ortada. Her konuya atlayıp algı yapıldığı algısı yaratmak isteyenlerin söylediklerini bu bilgiler ışığında kamuoyunun takdirine sunuyorum.

Biz sevdalısı olduğumuz Adana’ya sahip çıkmaya ve Adanalıların haklarını korumaya devam edeceğiz."