AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Afganistanlı göçmenlerle ilgili "Bundan sonra Türkiye'nin bir tek mülteci daha alacak durumu yoktur" derken seçim barajına yönelik ise "Yüzde 7 seçim barajı netleşmiştir" dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Afganistanlı göçmenlerle ilgili "Bundan sonra Türkiye'nin bir tek mülteci daha alacak durumu yoktur" açıklamasında bulunurken seçim barajına yönelik ise "Yüzde 7 seçim barajı netleşmiştir. Cumhur İttifakı'nın yaklaşımı budur" ifadelerini kullandı.

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ardından AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

"MÜLTECİLERE SAHİP ÇIKMA GÖREVİNİ TÜRKİYE TEK BAŞINA YERİNE GETİRİYOR"

Çelik, Türkiye'ye gelen göçmenlerle ilgili şunları söyledi:

"Bundan sonra Türkiye'nin bir tek mülteci daha alacak durumu yoktur. Türkiye bütün dünyanın gözü önünde insanların katledilmesine göz yumacak ülke değildir. Mültecilere sahip çıkma görevini Türkiye tek başına yerine getiriyor. Türkiye üzerine sorumluluk yüklenecek ülke değildir. Özellikle Afganistan üzerinden oluşacak mülteci akınına karşı bu uyarıları yapıyoruz. Herkes Afgan göçünü önlemek için elini taşın altına koymalı."

"TÜRKİYE'NİN DEMOKRATİK, NÜFUS GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ MESELELERDEN BİRİDİR"

"Türkiye en geniş kapsamlı iade merkezlerine sahip ülkelerin başında geliyor. Dönmek isteyenlere bu kolaylığı sağlıyoruz. Buradaki meseleye kapsamlı bir şekilde bakmak gerekir. Türkiye'nin demokratik, nüfus güvenliği önemli meselelerden biridir. Türkiye kendi değerlerine yakışan şekilde ölümden kaçan insanlara kucak açmıştır. Ama hiç kimse Türkiye bir tane daha mülteci alacak şeklinde düşünmemelidir. Bu yaptıkları fevkalade yanlış olur."

"Vallahi eve ekmek götüremiyoruz, çoluk çocuk aç, fabrika yok, iş yok!" Vanlı yurttaş Babacana'a böyle seslendi "Vallahi eve ekmek götüremiyoruz, çoluk çocuk aç, fabrika yok, iş yok!" Vanlı yurttaş Babacana'a böyle seslendi

"AFGANİSTAN'DAKİ KAOS DEVAM EDERSE GÖÇ DALGASI BÜYÜYECEKTİR"

"Suriye için önerilen model güvenli bölgenin, uçuşa yasak bölgenin oluşturulmasıydı. Cumhurbaşkanımız çok ısrar etti ama buna yanaşmayanlar göç sorununun ortaya çıktığını gördü. Afganistan'daki kaos devam ederse göç dalgası büyüyecektir."

"YÜZDE 7 SEÇİM BARAJI NETLEŞMİŞTİR"

Ömer Çelik, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin seçim barajı açıklaması için "Yüzde 7 seçim barajı netleşmiştir. Cumhur İttifakı'nın yaklaşımı budur" dedi.